
Фінансовий внесок фізичних осіб-підприємців у державний бюджет залишається на низькому рівні, що, ймовірно, призведе до того, що влада не буде зосереджена на численних випадках їх закриття.
Економіст Олександр Савченко висловив свої думки в ефірі програми Ранок.LIVE. Він зазначив, що багато підприємців можуть не витримати економічних викликів і вирішити залишити країну, аби провести зимовий сезон в умовах більш вигідного податкового клімату.
Економіст зазначив, що внесок фізичних осіб-підприємців (ФОП) у державний бюджет є досить незначним, тому податкова служба не приділяє особливої уваги статистиці, пов'язаній з відкриттям і закриттям таких підприємств. ФОПи зазвичай не створюються з метою збільшення бюджетних надходжень, а виконують роль засобу для виживання українських громадян і їхніх родин у ситуаціях, коли державна підтримка виявляється недостатньою, а стабільна робота важко доступна. Таким чином, люди беруть на себе ініціативу, реєструючи ФОПи та займаючись торгівлею чи простим виробництвом. Хоча закриття ФОПів може мати певні негативні наслідки, навряд чи це суттєво позначиться на загальному стані економіки.
Варто зазначити, що новий закон, який набрав чинності 1 грудня, зобов'язує всіх громадян України та фізичних осіб-підприємців сплачувати підвищений військовий збір. Ставка цього збору зросла з 1,5% до 5%. Зміни почнуть діяти з 1 січня 2025 року. Окрім того, у 2025 році для фізичних осіб-підприємців знову стане обов'язковим внесення єдиного соціального внеску (ЄСВ), який з весни 2022 року був добровільним. З січня сплата ЄСВ до Пенсійного фонду стане обов'язковою, навіть якщо немає реального доходу.
Актуальні новини з України:
Не буде універсальним вирішенням для всіх проблем: українцям оголосили про новий перерахунок пенсій у 2025 році, і вже з’явилися захоплюючі подробиці.
Пенсіонери можуть отримувати соціальну допомогу: існує декілька видів доплат.