Частка українців, які планують переїхати до Польщі для постійного проживання, залишається незмінною.
У 2024 році 78% громадян України, які перебувають у Польщі, займаються роботою або активно шукають її. Цей показник перевищує аналогічний відсоток серед польських громадян, як повідомляє Міграційна платформа EWL, посилаючись на дослідження Національного банку Польщі.
Експерти підкреслюють значну професійну активність українців у польському секторі зайнятості.
Робота є основним джерелом доходу для українців в Польщі, а також фактором, що сприяє їх тривалому перебуванню. Близько половини респондентів (і довоєнні мігранти, і воєнні біженці) заявляють, що це є можливістю утримувати себе та свою родину. Також серед мотивів залишатися є можливість знайти роботу, яка приносить задоволення.
Зайнятість українців у Польщі зростає завдяки трудовій інтеграції біженців, які приїхали до країни після 2022 року. Проте рівень безробіття серед цих біженців залишається вищим, ніж у загальному контексті польського ринку праці.
Дослідження вказує на те, що 19% військових мігрантів залишаються без роботи. Це пояснюється тим, що багато жінок-біженок, які займаються вихованням дітей, намагаються знайти підробіток, однак це ускладнюється через обмежене використання неповних робочих контрактів в економіці Польщі.
Відсоток українців, які мають намір залишитися в Польщі на постійній основі, залишається стабільним: 50% довоєнних мігрантів та 20% біженців висловлюють таке бажання. Водночас, дослідження Національного банку Польщі вказує на те, що дедалі більше громадян України не можуть визначитися зі своїми майбутніми планами. У порівнянні з попередніми опитуваннями, частка респондентів, які відповіли "важко сказати" стосовно проживання в Польщі, зросла — серед довоєнних мігрантів до 39% (з 36% у 2023 році) та серед біженців до 56% (з 48% у 2023 році).
Житлова ситуація довоєнних мігрантів і біженців поступово вирівнюється, що свідчить про інтеграцію біженців. Трохи більше 70% відсотків мігрантів з обох груп винаймають житло. Натомість значно вищий відсоток українців, які мають власну квартиру серед довоєнних іммігрантів.
Більше ніж 90% українських дітей отримують освіту за польською системою. За словами батьків, основними викликами, з якими стикаються діти під час перебування в Польщі, є: незнання польської мови (36% відповідей), відсутність друзів (33% відповідей) та зниження рівня життя в порівнянні з тим, що було до початку війни (29% відповідей).
Мігранти і далі активно допомагають своїм рідним в Україні. 40% з них надсилають фінансові перекази, а 49% надають матеріальну підтримку, в основному своїм сім'ям. Ця тенденція продовжує наростати.
У гендерній структурі українців в Польщі переважають жінки - приблизно 67%. Половина респондентів є віком 27-44 років, 47% мігрантів - добре освічені люди. Переселенці приїжджають з усіх регіонів України. Дослідження проводилося серед мігрантів з України в період з травня по липень 2024 року.
Приблизно 65% українців, які покинули свою країну внаслідок російського вторгнення, планують залишитися в Берліні на постійній основі. Як повідомив президент Державного управління у справах біженців (LAF) Марк Зайберт у розмові з агентством Deutsche Presse-Agentur, у центрі тимчасового розміщення в районі Тегель, де проживають тисячі українських біженців, регулярно проводяться опитування. Півтора року тому більшість з них висловлювали намір повернутися до України.
#Росія #Економіка #Президент (державна посада) #Українці #Рівень життя #Імміграція #Польща #Біженець #Мігрант #Безробіття #Берлін #Ринок праці #Польська мова #Українське громадянство #Національний банк Польщі #Німецьке агентство преси