"Практично військова економіка": оборонний сектор ЄС планує змагатися зі Сполученими Штатами.

Цю інформацію озвучив Роберто Чінголані, керівник компанії Leonardo, як зазначає РБК-Україна, посилаючись на його інтерв'ю для Bloomberg.

"Я впевнений, що в майбутньому Європа зможе розробити механізми для створення великих оборонних компаній через злиття та поглинання", - зазначив він. Однак процес консолідації вимагатиме часу і повинен починатися з формування спільних підприємств і партнерств. "Цей шлях потрібно проходити поступово", - підкреслив Чінголані.

Компанія Leonardo, найбільшим акціонером якої є італійська держава, вже формує партнерства з метою спрощення оборонного сектору та мінімізації дублювання інвестицій.

Переговори про створення європейського лідера в галузі космосу і супутників з авіабудівником Airbus і французькою аерокосмічною фірмою Thales просуваються за "дорожньою картою", сказав Чінголані. Цей крок - розглянутий як тестовий випадок для європейської консолідації - спрямований на те, щоб краще конкурувати з домінуючою компанією Ілона Маска SpaceX.

Новостворене спільне підприємство з німецькою компанією Rheinmetall, яке займається відновленням бронетехніки в Італії, принесе суттєві переваги, зазначив він. Партнерство, яке було укладено минулого року, має потенціал для розширення, підтвердив Чінголані, додавши, що СП подало необов'язкову заявку на оборонний підрозділ групи Iveco.

За його словами, автомобілі, які з'являться в результаті партнерства з Rheinmetall, будуть "більш цифровими, більш взаємопов'язаними, більш сумісними, більш швидкими та ефективними", ніж конкуруючі моделі. "Ми будемо виробляти машини, які відкриють набагато більший ринок".

63-річний Чінголані раніше обіймав посаду міністра енергетики Італії під керівництвом колишнього прем'єр-міністра Маріо Драгі, а через два роки після цього став керівником компанії Leonardo.

Він сказав, що відкритий для співпраці між конкуруючими програмами винищувачів наступного покоління в Європі - великобюджетними проєктами, які обійдуться в десятки мільярдів євро. Будь-які рішення залишаються за урядами, додав він, повторивши попередні коментарі голів партнера BAE Systems і Airbus, який очолює конкуруючий проєкт.

Прагнення генерального директора Leonardo об'єднати оборонний сектор збігається з широкомасштабними зусиллями зі зміцнення військового потенціалу регіону після вторгнення Росії до України 2022 року та посиленням вимог США за президента Дональда Трампа до союзників по НАТО збільшити видатки.

За словами Чінголані, Європа залишається "занадто роздробленою" в питаннях оборони, маючи надлишок платформ для винищувачів, танків і вертольотів, а також 27 різних національних армій.

"Нам необхідно пробудитися і розробити новий європейський оборонний простір, а також зміцнити співпрацю між оборонними підприємствами," - зазначив він. Континент повинен стати більш потужним, щоб стати "міцнішим і надійнішим союзником" у рамках НАТО, додав він.

Поки Чінголані підтримує ідею більш злагодженої оборонної політики в Європі, компанія також має намір розвивати свою діяльність на американському ринку через підрозділ Leonardo DRS Inc. Він зазначив, не вдаючись у деталі, що у зв'язку з посиленням оборонних витрат під керівництвом Трампа, Leonardo планує вдосконалити виробничі потужності в США та зміцнити свої інфраструктури.

"США працюють дуже добре, і ми співпрацюємо з гарячих тем", - сказав він. "Є кілька програм, які мають дуже стратегічне значення для майбутнього, і які ми обговорюємо зараз", - сказав Чінголані.

Генеральний директор Leonardo спостерігав за підйомом вартості акцій Leonardo на тлі буму військових витрат по всьому світу. Цього року акції зросли більш ніж на 80%, що є п'ятим найкращим показником серед компаній, що входять до індексу Stoxx Europe 600. Шість лідерів зростання і сім із перших восьми - це оборонні компанії.

Регіон відреагував на вимоги Трампа щодо збільшення витрат демонстрацією солідарності та величезною хвилею грошей.

Європейський Союз має намір виділити 150 мільярдів євро у вигляді кредитів і надати державам-членам можливість витратити ще 650 мільярдів євро на оборонні потреби, не порушуючи при цьому бюджетні норми. Водночас Велика Британія перенаправляє кошти, призначені для розвитку, на підтримку своїх військових сил. Німеччина, в свою чергу, планує відступити від усталеної практики, послаблюючи конституційні обмеження на запозичення для модернізації армії.

Чінголані заявив, що він уже побачив сплеск замовлень після різкого збільшення витрат на оборону, викликаного глобальною напруженістю.

"Ми перебуваємо майже в стані воєнної економіки, і оборонна промисловість, безумовно, в цьому бере участь", - сказав він. "Очевидно, що нам потрібні повні інвестиції в оборону, тому що ми перебуваємо під загрозою".

#НАТО #Дональд Трамп #кредит #SpaceX #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Президент (державна посада) #РБК-Україна #Інвестиції #Енергетична галузь #Сполучене Королівство #Євро #Німеччина #Машина. #Bloomberg L.P. #Держава (політичний устрій) #Ілон Маск #Італія #Танк #Генеральний директор #Винищувальна авіація #Airbus #Гелікоптер. #Акціонер #Французька мова #Спільне підприємство #BAE Systems #Рейнметалл #Бронетехніка #Космічний простір #Супутник #Thales Group #Iveco

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
У Житомирській області почав функціонувати завод, що займається переробкою конопель.
Україна ризикує втратити 3,5 мільярда євро через нові торговельні регуляції Європейського Союзу - Фінанси bigmir)net.
Путін продемонстрував неповагу до Трампа, проігнорувавши зустріч у Туреччині, - повідомляє WSJ.
Теги