
Проте для здійснення вагомих кроків йому необхідна коаліція, створення якої може зайняти кілька місяців.
Фрідріх Мерц, який став канцлером Німеччини, пообіцяв допомогти Європі здобути "реальну незалежність" від США.
Проте, за інформацією Reuters, для реалізації цієї мети Мерцу знадобиться провести складні та тривалі переговори щодо коаліції, оскільки вкрай права партія "Альтернатива для Німеччини" (AfD) зайняла історично друге місце на виборах.
Видання підкреслило, що Мерц очолить уряд в період, коли найбільша економіка Європи стикається з серйозними викликами, її суспільство розділене через міграційні питання, а забезпечення безпеки залежить від США та Росії.
"Ми опинилися під значним тиском з обох боків, тому моїм головним завданням на даний момент є забезпечення єдності в Європі. Об'єднати Європу цілком реально," - зазначив він.
Мерц, якого раніше сприймали як прихильника атлантизму, зазначив, що Трамп продемонстрував, що його уряд "в значній мірі не переймається ситуацією в Європі".
"Основним завданням є максимально швидке укріплення Європи, що дозволить нам поступово досягти справжньої автономії від Сполучених Штатів", - зазначив він.
Видання повідомляє, що наразі не ясно, чи Мерц потребуватиме одного чи двох союзників для створення більшості, оскільки ситуація з меншими партіями залишається невизначеною, що може ускладнити парламентські підрахунки.
Ще одна тристороння коаліція, ймовірно, буде значно більш обтяжливою, що ускладнить Німеччині демонстрацію лідерських якостей. "Трипартійна коаліція може стати ще більш заплутаною і паралізованою, якщо всі учасники не усвідомлять, що це їх остання можливість внести зміни та стримати зростання AfD", - зазначив Карстен Бжескі, глобальний керівник макроекономічного аналізу в банківській групі ING.
Учора в країні відбулися дострокові парламентські вибори до Бундестагу. За даними екзитполів, "Християнсько-демократичний союз" набрав приблизно 28,5-29% голосів.
"Партія альтернативи для Німеччини" отримала близько 19,5-20% голосів, що є найвищим показником для цієї ультраправої політичної сили, вперше забезпечивши їй друге місце. Натомість "Соціал-демократична партія Німеччини" під проводом Шольца здобула приблизно 16%, що є найслабшим результатом для неї з часу закінчення Другої світової війни.
Вибори вирізнялися значною явкою, що склала 84%. Незважаючи на свою перемогу, ХДС/ХСС не здобули абсолютну більшість, тому їм доведеться вирішувати питання щодо створення коаліційного уряду.
#Reuters #Європа #Росія #Економіка #Німеччина #Коаліція #Суспільство #Макроекономіка #CSU #Канцлер #Альтернатива для Німеччини #Соціал-демократична партія Німеччини #Канцлер Німеччини (1949 - дотепер) #Ультраправа політика #Друга світова війна #Бундестаг #Християнсько-демократичний союз Німеччини #Коаліційний уряд