Міністерство аграрної політики та Міністерство економіки працюють над створенням нової стратегії експорту для української аграрної галузі.

05.12.2024 15:39 "Агро Перспектива" (Київ) -- Міністерство аграрної політики та продовольства України в тісній співпраці з Міністерством економіки та міжнародними експертами працює над створенням нової стратегії експорту для аграрного сектора країни. Про це йдеться в повідомленні Мінагро, яке цитує інтерв'ю з головою відомства Віталієм Ковалем, опубліковане у "ЛігаЗакон".

"Україна веде активну роботу над оновленням своєї експортної стратегії, зважаючи на нові можливості та виклики, які виникають внаслідок посилення політики ЄС щодо української сільськогосподарської продукції. У цей час критично важливо підвищити конкурентоспроможність українських агропродовольчих товарів на міжнародних ринках. Виробникам необхідно адаптуватися до вимог і стандартів ЄС, а також переорієнтувати свої канали збуту, знайти нові ринки та розширити географію експорту. Додатково, варто зосередитися на розвитку виробництв з доданою вартістю, що сприятиме збільшенню доходів", -- підкреслив Віталій Коваль.

Міністр зазначив, що в період з січня по жовтень 2024 року, згідно з інформацією митних служб, загальний обсяг торгівлі українськими продуктами харчування та сільськогосподарською продукцією досягнув 26 мільярдів 419 мільйонів доларів.

Зокрема, обсяги експорту досягли 20 млрд 297 млн доларів, в той час як імпорт склав 6 млрд 122 млн доларів. Відповідно, валютні надходження за цей рік від сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів прогнозуються на рівні 24 млрд доларів, що перевищує минулорічний показник на 10%.

Очільник Мінагрополітики зауважив, що найбільше зростання експорту прогнозується завдяки таким товарним групам як олійні, залишки та відходи харчової промисловості та зернові.

"Поступова інтеграція України в міжнародні системи регулювання обігу насіння, включаючи участь у насіннєвих схемах ОЕСD та ISTA, а також визнання еквівалентності сертифікаційних процедур ЄС, створює великі можливості для розширення географії постачання насіння українського виробництва", – зазначив він.

На думку джерела, для підвищення конкурентоспроможності української сільськогосподарської продукції на міжнародній арені та забезпечення стабільного розвитку аграрного сектору в умовах нових викликів, уряд ухвалив постанову, яка вводить режим експортного забезпечення для певних видів агропродукції. Цей документ має на меті збільшення податкових надходжень до державного бюджету, регуляцію платіжного балансу України, зменшення неконтрольованого витоку валюти з країни та запобігання зловживанням під час зовнішньоекономічних операцій. Вказані зміни стосуються експорту таких товарів, як мед, горіхи, пшениця та її суміші з житом, жито, ячмінь, овес, кукурудза, соєві боби, насіння ріпаку, насіння соняшнику, а також олії соєвої, соняшникової, ріпакової та макухи.

#соя #Європейський Союз #Економіка #Імпорт #Україна #Товари #Експорт #Сільськогосподарська продукція #Посівний матеріал #Державний бюджет #Технічний стандарт #Пшениця #Олія #Ріпак #Житній. #Міністерство аграрної політики та продовольства (Україна) #Hordeum #Пресований макуха #Авеню #Товарообіг #Олійні культури #Насіння соняшнику

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Зеленський: Україна готова до "швидких і конструктивних" дій для досягнення миру, необхідний тиск з боку США на Росію.
Швидше, ніж Ryanair і Wizz Air: з'явилася інформація про дати рейсів SkyUp з України.
НБУ оцінює встановлені терміни повернення валютних надходжень як прийнятний компроміс.
Теги