Міністерство фінансів працює над формуванням бюджету на наступний рік: чи буде зменшено фінансування оборонних витрат?

Про це сказав міністр фінансів України Сергій Марченко, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його заяву під час дискусії ЦЕС.

"Попри дискусії щодо потенційних мирних переговорів, ми не спостерігаємо переконливих свідчень того, що бюджет на наступний рік уникне значних військових витрат," - зазначив він.

Він підкреслив, що важливо з обережністю і ретельністю підійти до розробки наступного бюджету.

"Ми вже розглянули кілька варіантів, і всі вони передбачають значніший дефіцит, ніж той, що ми зобов'язалися виконати згідно з програмою МВФ. Це означає, що нам необхідно знайти нові джерела фінансування або ж ризикувати суворими економічними наслідками. Таке становище може загрожувати поточній стабільності", - зазначив міністр.

Марченко зазначив, що програма Міжнародного валютного фонду є вкрай важливим інструментом, який забезпечує необхідну прозорість і стабільність, а також сприяє плануванню майбутньої фінансової підтримки та складанню бюджету.

"Практично всі двосторонні угоди та фінансові програми підтримки включають умови, що стосуються наявності програми Міжнародного валютного фонду. Тобто, якщо ми сподіваємося на конкретну допомогу з боку Європейського Союзу, Сполучених Штатів, Японії, Канади чи інших держав, це передбачає, що програма МВФ повинна залишатися активною", - зазначив він.

За його словами, Україна поступово зможе зменшувати залежність від зовнішньої допомоги.

"Коли я говорю про 'поступово', я маю на увазі - без зайвої поспіху, оскільки вже зараз виникає безліч питань щодо того, як забезпечити баланс бюджету на 2026 рік, дотримуючись зобов'язань перед МВФ. Нам потрібно знайти рішення, щоб зменшити дефіцит у 2026 році вдвічі в порівнянні з 2025-м. На жаль, наразі ми не маємо достатньо переконливих аргументів чи обґрунтованих прогнозів, як це реалізувати", - зазначив він.

Міністр заявив, що це стане ключовою темою майбутніх перемовин із командою МВФ. "Нам потрібно з'ясувати, чи є додаткові джерела для покриття наших потреб", - додав він.

#бюджет #Канада #Європейський Союз #Економіка #РБК-Україна #Міжнародний валютний фонд #Японія #Дефіцитні видатки #Список міністрів фінансів України

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Зростання цін на хліб у Києві: які нові висоти досягли тарифи?
Бізнес-новини тижня. Болгарія відмовилася від продажу обладнання для атомних електростанцій, суд наклав арешт на території Полохівського родовища, а підприємці звертаються до детективних служб.
Європейський Союз планує вжити суворих заходів щодо Угорщини, і це викликає питання: яке відношення має до цього Україна?
Теги