Міністерство фінансів планує у 2026 році провести індексацію соціальних стандартів, враховуючи прогнозовану інфляцію на рівні 8,6% при зростанні ВВП на 4,6%, як зазначив Гетманцев.

Міністерство фінансів України планує включити в проєкт Бюджетної резолюції на 2026-2028 роки індексацію соціальних стандартів відповідно до прогнозованого рівня інфляції: 8,6% у 2026 році, 5,9% у 2027 році та 5,3% у 2028 році. Цю інформацію озвучив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, посилаючись на лист Мінфіну до основних розпорядників бюджетних коштів.

"У цьому листі доведені наступні показники мінімальних соціальних стандартів: мінімальна зарплата з 1 січня 2026 року - 8 688 грн; з 1 січня 2027 року - 9 374 грн; з 1 січня 2028 року - 10 059 грн; прожитковий мінімум (загальний розмір) з 1 січня 2026 року - 3 171 грн; з 1 січня 2027 року - 3 358 грн; з 1 січня 2028 року - 3 536 грн", - написав він у телеграм у неділю.

Гетманцев нагадав, що показники мінімальних соціальних стандартів були заморожені у цьому році і не враховують прогнозну інфляцію, яка за прогноз уряду складе 9,5%, а НБУ - 8,7%.

Відповідно до положень закону про державний бюджет на 2025 рік, мінімальний рівень заробітної плати, що впливає на зарплати працівників бюджетної сфери, лікарняні виплати, певні штрафи та середній розмір заробітку на підприємствах для отримання бронювання від мобілізації, становитиме 8 000 грн. У той же час, загальний прожитковий мінімум визначено на рівні 2 920 грн.

Голова комітету зазначив, що в основному сценарії, передбачаючи поліпшення безпекової ситуації, уряд очікує значне прискорення економічного зростання протягом наступних трьох років. Середній темп зростання економіки в цей період має скласти 5,1%, зокрема 4,5% у 2026 році, порівняно з 2,9% у 2024 році та прогнозованими 2,7% у 2025 році.

Я закликаю уряд переглянути підходи до планування на період 2026-2028 років. Вважаю, що в умовах такого макроекономічного сценарію буде справедливим здійснити більший перерозподіл ВВП на соціальні потреби, зокрема, для індексації соціальних стандартів. Це, в свою чергу, має позитивно вплинути на споживчий попит, а разом з інвестиціями, які уряд визначає як основний двигун зростання, сприятиме відновленню економіки, - підкреслив Гетманцев.

Він вважає, що справедлива індексація соціальних стандартів, особливо в умовах миру і отримання вигод від стабільності, може бути забезпечена за рахунок перегляду неефективних бюджетних витрат, а також детінізації та розширення легальної податкової бази. Голова комітету прогнозує, що тільки в цьому році додаткові доходи від вжитих заходів можуть перевищити 5 мільярдів доларів.

Він нагадав, що відповідно до плану-графіку бюджетного процесу до 15 травня Мінфін мав би подати до Кабміну проект бюджетної декларації на 2026-2028 рр., який уряд має схвалити до 1 червня, а далі документ до 15 липня має розглянути Верховна Рада.

#Інфляція #Національний банк України #Сміливіше. #Економіка #Уряд України #Мобілізація #Верховна Рада #Міністерство фінансів (Україна) #Долар #Валовий внутрішній продукт #Документ #Макроекономіка #Державний бюджет #Технічний стандарт #Прожитковий мінімум

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Нікушор Дан здобуває перемогу на виборах у Румунії, обігнавши антиукраїнського кандидата Сіміона, згідно з даними екзитполів.
За інформацією Держприкордонслужби, обсяг пасажирських перевезень через кордон за останній тиждень зменшився на 4,3%.
Сполучені Штати готуються до внесення змін у податкові норми щодо виграшів у азартних іграх: які нововведення можуть чекати на гравців?
Теги