Мобілізація в Україні: уряд ухвалив рішення про призов священиків - останні новини дня.

Відтепер священнослужителі не підпадають під вимогу щодо мінімальної зарплати у 20 тисяч гривень. Проте, у разі звільнення з посади, відстрочка буде скасована.

Відтепер священнослужителі, які підлягають військовій службі, можуть бути броньовані згідно з розробленим переліком посад, затвердженим Державною службою з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Ці зміни були внесені Кабінетом Міністрів України до постанови від 27 січня 2023 року № 76, що стосується реалізації норм Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" в частині бронювання військовозобов'язаних під час мобілізації та в умовах воєнного стану.

У документі вказується, що процес бронювання або скасування відстрочки для священнослужителів здійснюється через портал "Дія" на основі сформованих списків або заяв в електронному форматі, які подаються уповноваженою особою Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДЕСС). Таким чином, священнослужителі отримали статус, подібний до кінцевих бенефіціарних власників критично важливих підприємств, членів наглядових рад та співробітників закордонних дипломатичних установ. Важливо відзначити, що у випадку звільнення особи з займаної посади, відстрочка буде автоматично скасована.

Окрім цього, документом відносять до критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення юридичні особи -- релігійні організації згідно з переліком та критеріями, затвердженими ДЕСС. Таким чином їх прирівняли до представництв донорських установ і виконавців проєкт міжнародної технічної допомоги. Відтепер такі організації не будуть вноситись до Єдиного переліку органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій для бронювання військовозобов'язаних.

Нагадуємо, що в Україні існує постанова № 1332, яка регулює нові правила бронювання військовозобов'язаних у період мобілізації та воєнного стану. Однак уряд уже вніс корективи до цих оновлених норм. Відповідні постанови, ухвалені 29 листопада, вже набрали чинності.

З цього моменту, співробітник, якого планують резервувати, зобов'язаний:

Варто зазначити, що обмеження, пов'язані із заробітною платою, не поширюються на державні та комунальні підприємства, установи і організації, а також на господарські товариства, в яких більше 50% акцій належить державі. Крім того, це правило не стосується резидентів "Дія Сіті". Таким чином, вимога щодо мінімального рівня "білої" зарплати не буде застосовуватися до юридичних осіб, які представляють релігійні організації.

Варто нагадати, що нещодавно депутат Верховної Ради, який є членом комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко повідомив про численні скарги, які він отримує від громадян та організацій стосовно незаконних дій військових комісаріатів. Він підкреслив, що представники територіальних центрів комплектування примусово мобілізують працівників, навіть якщо у них є документи, що підтверджують їх бронювання.

На цю інформацію відреагували в Сухопутних військах. Там розповіли, яким чином слід здійснювати бронювання працівників та чому в реєстрі відсутні відповідні повідомлення.

#Українська гривня #Сміливіше. #Економіка #Уряд України #Мобілізація #Українці #Національна безпека #Воєнний стан #Броня #Військовозобов'язаний #Юридична особа #Капітал (економіка) #Органи державної влади #Військова розвідка #Місцеве самоврядування #Свобода думки #Релігійна організація #Господарське товариство #Військовий комісаріат #Армія

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Посол України оголосив про відкриття у Берліні Центру єдності.
Як довго Росія зможе підтримувати активні бойові дії: коментар Буданова.
Індійські жінки володіють великими запасами золота - Фінансові аспекти.
Теги