Мобілізація осіб з інвалідністю: які умови повинні бути дотримані?

Люди з інвалідністю мають право на відстрочку під час мобілізації. Проте є ситуації, коли навіть наявність серйозних проблем зі здоров'ям не будуть перепоною для служби у війську.

Відповідно до українського законодавства, особи, які мають посвідчення про інвалідність, звільняються від мобілізації та не підлягають призову, незалежно від того, до якої групи інвалідності вони належать, який у них діагноз або як довго триває їхнє захворювання. Це правило стосується осіб з інвалідністю 1, 2 та 3 групи. Крім того, чоловіки, які володіють документами про інвалідність, можуть безперешкодно перетинати державний кордон.

Згідно з інформацією, наданою 24 Каналом, особи з інвалідністю можуть бути викликані для отримання повісток у певних ситуаціях. Представники ТЦК мають повноваження перевіряти таких осіб і організовувати їх медичні огляди. Тому людям з інвалідністю, які отримали повістки, дуже важливо дотримуватися всіх вимог та надати документи, що підтверджують їх право на відстрочку, щоб уникнути можливих штрафів.

Варто підкреслити, що існує ряд обставин, за яких мобілізація осіб з інвалідністю може все ж відбутися:

- Відсутність формального оформлення відстрочки. Наявність лише інвалідного посвідчення не є достатньою підставою для звільнення від призову. Для отримання відстрочки необхідно звернутися до ТЦК або подати заявку через платформу "Резерв+".

- відсутність підтвердження статусу інваліда під час медичного обстеження;

- якщо особа підписала контракт, адже мобілізація осіб з інвалідністю можлива лише за їхньою добровільною згодою.

В цілому, крім осіб з інвалідністю, які мають медичний висновок про непридатність до служби в армії та, відповідно, отримали відстрочку, під мобілізацію не підпадають також:

Заброньовані працівники – це співробітники державних органів, місцевих рад, а також критично важливих підприємств і установ, чия діяльність є запорукою стабільності та функціонування держави та економіки в умовах війни.

Багатодітні батьки — це чоловіки і жінки, які виховують трьох або більше дітей, які не досягли 18-річного віку.

Одинокі батьки - це особи, які самостійно займаються вихованням дітей до 18 років без допомоги партнера.

- батьки дітей з інвалідністю - батьки або опікуни дітей з інвалідністю, а також ті, хто доглядає повнолітніх дітей з інвалідністю І чи ІІ групи;

Батьки дітей, які страждають на тяжкі хвороби, можуть отримати звільнення від мобілізації. Якщо у дитини є серйозні захворювання, що входять до переліку, затвердженого Міністерством охорони здоров'я, один із батьків має право на цю пільгу.

- особи, що надають опіку дітям-сиротам або тим, чиї батьки втратили право на батьківське піклування;

- особи, які здійснюють постійний догляд - це ті, хто офіційно доглядає хворих близьких родичів, таких як чоловік чи дружина, дитина або батьки;

- партнери або подружжя людей з обмеженими можливостями;

- опікуни осіб з інвалідністю - люди, які надають офіційний догляд особам з інвалідністю;

- представники народу в парламенті

- працівники сфери оборони та безпеки - це співробітники Збройних Сил України, Служби безпеки України, Національної гвардії, поліції, антикорупційних структур, а також фахівці підприємств, що займаються оборонними питаннями.

Нещодавно в інтернеті з'явилася інформація про можливу мобілізацію жінок в Україні, яка, за чутками, може відбутися восени.

Ворожі інформаційні ресурси, посилаючись на "анонімні джерела", стверджують, що з 1 вересня 2025 року українська влада нібито має намір "мобілізувати до мільйона жінок". Зокрема, акцентується увага на можливому "зниженні вікового порогу до 18 років". Проте насправді в Україні немає жодних планів щодо мобілізації жінок. У Верховній Раді не розглядаються законопроєкти, які б передбачали такі зміни. Крім того, відсутні будь-які рішення уряду чи офіційні заяви українських посадовців стосовно масової мобілізації жінок, - зазначили в Центрі протидії дезінформації.

Також зазначається, що в рамках тієї ж інформаційної кампанії російські Telegram-канали розповсюджували фальшиве відео, на якому нібито віцепрем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина пропонує впровадити законодавчу заборону на виїзд за кордон для жінок у віці від 18 до 27 років, а Верховна Рада, начебто, підтримала цю ідею.

Мета таких інформаційних маніпуляцій полягає в тому, щоб викликати паніку серед українців і створити хаос у тилу. Тому варто покладатися лише на надійні та перевірені джерела інформації.

У Міністерстві оборони повідомили про тих, хто прагне власними силами приєднатися до Збройних Сил України.

В Україні вже понад 110 тисяч людей подали заявки на різні посади в Силах оборони, використавши рекрутинговий сервіс у додатку Резерв+. Найбільшим попитом серед кандидатів користуються військові спеціальності в таких сферах, як піхота, штабна служба, безпілотні літальні апарати, медицина та транспорт.

"Кількість заявок на вакансії в Резерв+ зросла вдвічі з лютого. Українці шукають і знаходять собі місце служби, яке відповідатиме їхнім навичкам найкраще. Теза про "війську потрібні всі" не втрачає своєї актуальності сьогодні. Бо кожна професія корисна і може збільшити спроможності війська", - зазначила заступник міністра оборони Катерина Черногоренко.

Нагадаємо, що сервіс рекрутингу стартував у застосунку Резерв+ у жовтні минулого року. Він дає змогу українцям знайти для себе у Збройних силах України оптимальну вакансію серед тисяч різних варіантів. Завдяки співпраці з платформою працевлаштування Lobby X сервіс пропонує один з найбільших переліків відкритих посад у Силах оборони - понад 9 тисяч.

Цей процес підбору кадрів сприяє користувачам у виборі вакансій, що найкраще відповідають їх запитам, досвіду та інтересам. Під час пошуку роботи потрібно пройти короткий тест, наприклад, вказати, чи закінчено навчання в одній із військових спеціальностей, або визначити, в якій сфері громадянин має найбільшу експертизу.

Кожна вакансія, представлена на нашому сервісі, містить вичерпну інформацію: деталі про команди, їхнє керівництво, досягнення та згадки в медіа. Процес вибору вакансій максимально зручний завдяки фільтрам, які дозволяють знаходити найкращі пропозиції відповідно до заданих критеріїв. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс дає змогу швидко організовувати вакансії: просто натисніть "плюс", щоб зберегти пропозицію для подальшого розгляду, або "мінус", щоб відхилити її.

#Економіка #Міністерство оборони (Україна) #Мобілізація #Українці #Народний депутат України #Верховна Рада #Збройні сили України #Законодавство #Українська мова #Задній (військовий) #Дезінформація #Міністр оборони #Військовий резерв #Національна гвардія України #Персонал (військові) #Військова служба #Інвалідність #Міністерство охорони здоров'я (Україна) #Хвороба #Піхота #Державний кордон

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Причини, чому Сполученим Штатам не вдалося забезпечити мир між Росією та Україною, роз'яснив Шмигаль.
Мобілізація осіб з інвалідністю: які умови повинні бути дотримані?
В Росії спостерігаються труднощі з доступом до основних продуктів харчування, повідомляє ЦПД.
Теги