Оновлена базова прогноза Міжнародного валютного фонду вказує на можливе завершення війни Росії проти України до кінця 2025 року. У той же час, песимістичний сценарій прогнозує, що конфлікт може закінчитися лише в середині 2026 року.
Цю інформацію було отримано з меморандуму, підписаного з Міжнародним валютним фондом.
Загальнй дефіцит зовнішнього фінансування в негативному сценарії становить $177,2 млрд порівняно з $148 млрд у базовому сценарії. Прогнози основних макроекономічних змінних для негативного сценарію помітно гірші, ніж для базового. Вони передбачають скорочення реального ВВП України.
Також негативний сценарій передбачає, що шок в економіці України почнеться в I кварталі 2025 року. Він матиме сильний вплив на настрої компаній і домогосподарств та на темпи повернення біженців. Він, за інформацією МВФ, спричинить подальші масштабні пошкодження української енергетичної інфраструктури, а також вимкнення електроенергії.
У Міжнародному валютному фонді вважають, що внаслідок цих обставин реальний приріст ВВП України у 2025 році буде нижчим за прогнозований у базовому сценарії, який становить 2,5%. Це порівняно з очікуваним зростанням в межах 2,5 до 3,5% у стандартному сценарії.
Також очікується, що високі потреби України у сфері оборони та слабша економічна активність призведуть до подальшого зростання дефіциту бюджету у 2025-2026 роках. Дисбаланс на валютному ринку знову з'явиться і, ймовірно, збережеться впродовж тривалого часу з огляду на гірші показники експорту.
Негативний сценарій передбачає, що процес відновлення промисловості в Україні відбуватиметься повільніше, ніж це планувалося у базовому варіанті. Через поєднання цих факторів, виробничі показники залишаться нижчими за довоєнні значення на більш тривалий період, ніж було оцінено раніше.
Згідно з інформацією, наданою Міжнародним валютним фондом, актуальний песимістичний прогноз передбачає певне наближення до базового рівня в середньостроковій перспективі. Це покращення буде підкріплене "якорем" євроінтеграції, а також зворотними міграційними потоками й приватними інвестиціями.
В загальному, масштабні консультації з українською владою щодо дій у надзвичайних ситуаціях під час шостого огляду свідчать про те, що програма залишається стабільною, навіть у разі найгіршого розвитку подій, як зазначено в повідомленні.
Контекст. Раніше Mind повідомляв про те, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) випустив нову версію Меморандуму, що стосується економічної та фінансової політики, на основі результатів п’ятого перегляду програми розширеного фінансування EFF для України.
#Електрична енергія #Європейський Союз #Економіка #Україна #Експорт #Біженець #Інфраструктура #Міжнародний валютний фонд #Валовий внутрішній продукт #Міграція населення #Макроекономіка #Дефіцитні видатки #Надзвичайна ситуація