
Чугуївська міська територіальна громада підготувала комплексний план відновлення і розвитку після завершення військових дій.
В дорожній карті прописано пункти про населення, економіку, житло тощо. Яе відмічає Харківський Антикорупційний Центр, це перший комплексний документ серед усіх громад Харківщини.
В програмі вказано і наслідки війни, з урахуванням того, що у 2022 році Чугуївська громада деякий час перебувала під окупацією, так і названо ті об'єкти, яка планується почати відновлювати ще до закінчення війни. Також вказано, що перш за все громаді потрібно оновити містобудівні документи. У них мають бути дотримані сучасні вимоги щодо планування простору.
Що стосується населення, то відмічено, що кількість тих, хто проживає постійно, зменшилася на 20%. Загальна ж кількість людей не змінилася, і причиною цьому стали ВПО, яких наразі 10 187, що в чотири рази менше, ніж було до початку повномасштабного вторгнення. Оскільки у громаді 60 відсотків жителів мають працездатний вік, то можна буде створювати нові підприємства.
Російські терористи завдали значної шкоди економіці Чугуєва. Зокрема, підприємство UTERM-Україна, що спеціалізувалося на виробництві сталевих панельних радіаторів, було змушене перенести свою діяльність до Івано-Франківської області. Декілька інших компаній призупинили свою роботу, і наразі лише одне з них відновило часткову діяльність. Проте в громаді все ще функціонують 140 підприємств, і для збільшення їхньої кількості обіцяють створити сприятливі умови для підприємців.
Щодо житлових споруд, з 2022 року зазнали ушкоджень більше тисячі будівель, серед яких понад 30 приватних домівок знаходяться в такому стані, що їх неможливо відновити. Окрім цього, російські агресори завдали шкоди 16 із 22 навчальних закладів, лікарні в Чугуєві, а також двом об'єктам національної спадщини та двом пам'яткам архітектури місцевого значення.
У своїх майбутніх планах автори програми розвитку зазначили необхідність оновлення систем вуличного освітлення, водопостачання, водовідведення та теплопостачання. Крім того, передбачено створення сучасного реабілітаційного центру, який допоможе людям, постраждалим від війни, повернутися до звичного життя, яке було до 2022 року.
Щодо освітньої сфери, навчальні заклади мають намір змінити свій профіль, щоб забезпечити вищу заповнюваність і підвищити економічну ефективність. У зв'язку з цим буде припинено функціонування Кочетоцького ліцею. Крім того, на територіях п’яти інших ліцеїв планується організувати укриття, а в усіх освітніх установах встановлять сонячні панелі. Для забезпечення харчування учнів розробляється мережа кейтерингу, що дозволить зменшити витрати на персонал харчоблоків і їх площу. Також акцентується увага на розвитку туристичної інфраструктури громади.
Також були визначені конкретні проєкти відновлення. Проте, враховуючи, що двадцять з них повинні бути втілені до кінця 2025 року, Харківський Антикорупційний Центр вважає це завдання наразі нереалістичним.
Варто підкреслити, що в Харкові на 2025 рік заплановано відновлення 157 житлових споруд. Загальні витрати міста внаслідок регулярних обстрілів оцінюють приблизно у 10 мільярдів доларів.
#сталь #туризм #Економіка #Вуличне освітлення #Підприємництво #Івано-Франківська область #Харків #Водопостачання #Водовідведення #Ліцей #Підприємницька діяльність #Орієнтир #Харківщина #Централізоване опалення #Чугуїв