Україна уклала угоди з Світовим банком на загальну суму близько 600 мільйонів доларів у рамках нової ініціативи. Проект, що отримав назву "Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво" (RISE), має на меті, зокрема, підтримати розвиток малого та середнього бізнесу.
Цю інформацію озвучив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він підкреслив, що програма також має на меті:
"Відповідні угоди з Банком підписали Мінфін та Мінекономіки. ... Проєкт розрахований до 2027 року, а загальна запланована сума програми - понад 1 млрд доларів", - йдеться у повідомленні.
Прем'єр-міністр запевнив, що ці угоди значно підсилять економіку України. Вони також нададуть додаткову підтримку малому та середньому бізнесу в країні, що дозволить ефективніше справлятися з сучасними викликами.
Міжнародний валютний фонд рекомендує збільшити один з основних податків.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) пропонує Україні розглянути можливість підвищення податку на додану вартість (ПДВ) у майбутньому. На думку експертів, це може значно посилити потенціал внутрішніх фінансових ресурсів для бюджету в короткостроковій перспективі.
"Якщо вам потрібні негайні надходження, і ви хочете зробити це в ефективний, широкомасштабний спосіб, який забезпечить вам надходження вже наступного місяця, то важко уявити собі кращий варіант політики, ніж підвищення ставки ПДВ, із погляду того, скільки ви можете залучити, як це розподілить тягар підвищення податку", - сказав заступник голови місії МВФ в Україні Тревор Лессард.
Також представник МВФ нагадав, що в Україні було прийнято Національну стратегію доходів (НСД), ідея якої полягає у довгострокових реформах з метою збору більшої кількості податків. За його словами, виходячи з цього, однією з цілей ПДВ є покращення податкової справедливості.
Загалом же, зазначив Лессард, якщо податкова політика в Україні зміниться, це покращить інвестиційний клімат, що зробить країну більш конкурентоспроможною. Зокрема, він наголосив на важливості приведення акцизів, зокрема на алкоголь і тютюн, до встановлених у Європейському Союзі показників.
За інформацією OBOZ.UA, Міжнародний валютний фонд зменшив свої прогнози щодо української економіки на 2024-2025 роки через тривалість війни. У фонді зазначили, що раніше сподівалися на швидке завершення конфлікту, але оскільки цього не сталося, наслідки для економіки України залишаються негативними.
#бюджет #акциз #Податок #Європейський Союз #Економіка #Україна #Бізнес #Міністерство фінансів (Україна) #Міжнародний валютний фонд #Світовий банк #Прем'єр-міністр #Політика #Українська мова #Податок на додану вартість #Клімат #Підприємництво #Тютюн