Національний банк суттєво підвищив оцінки щодо валютних резервів на цей та наступний рік.

Згідно з прогнозами, міжнародні резерви України до завершення цього року збільшаться з $41,2 млрд, очікуваних на кінець липня, до $43,6 млрд. У наступному році вони, однак, знизяться до $41 млрд, що є кращим показником ніж попередньо прогнозовані $37,3 млрд.

Про це йдеться в оновленому прогнозі Національного банку України, передає Інтерфакс-Україна.

"Національний банк України зможе забезпечити необхідний рівень міжнародних резервів для підтримки стабільності валютного ринку. Прогнозні показники були уточнені в сторону збільшення в порівнянні з липневими даними, і тепер складають $43,6 млрд на кінець 2024 року та $41 млрд на кінець 2025 року", - повідомив голова НБУ Андрій Пишний під час брифінгу.

Пишний зазначив, що, враховуючи прогнози щодо майбутніх надходжень, Національний банк України переглянув свої оцінки зовнішньої фінансової підтримки на період 2024-2026 років. У зв'язку з цим, очікується, що в поточному році загальний обсяг міжнародного фінансування досягне $41,5 млрд, а в наступному - $38,4 млрд.

За словами Пишного, підтримка ззовні, поєднана з достатніми внутрішніми ринковими залученнями, дозволить уряду продовжувати покривати суттєвий бюджетний дефіцит без необхідності вдаватися до емісійного фінансування.

Як було зазначено, з метою боротьби із ціновим тиском Національний банк України з липня припинив процес пом'якшення процентної політики. Це рішення сприяло зростанню інтересу до заощаджень у гривні, адже ставки на ці депозити в даний час надають достатній рівень захисту від інфляційного знецінення.

Зокрема, восени спостерігалося зростання обсягу строкових депозитів населення в гривнях, а також продовжувалося зростання інвестицій в облігації внутрішньої державної позики, номіновані в національній валюті.

Пишний зазначив, що стратегія захисту гривневих заощаджень від інфляційних ризиків продовжить сприяти зменшенню тиску на валютному ринку та допоможе зберегти міжнародні резерви.

Крім того, Національний банк України знизив прогнози щодо дефіциту поточного рахунку: з 14,2 мільярда доларів до 16,3 мільярда доларів у 2024 році та з 19 мільярдів до 27,9 мільярда доларів у 2025 році.

Крім того, прогноз для показника на 2026 рік був знижений з $23,5 млрд до $28,4 млрд.

Як повідомлялося, Національний банк покращив до 4% прогноз зростання реального ВВП України у 2024 році.

У липні НБУ покращив прогноз зростання ВВП України у 2024 році до 3,7%, проте трохи погіршив припущення щодо відновлення економіки у 2025-2026 роках - до 4-5% на рік.

Крім цього, Національний банк передбачає, що до кінця року темпи інфляції зростуть до 9,7%. У той же час, він очікує її зниження навесні 2025 року.

Згідно з інформацією Державної служби статистики, у вересні 2024 року темп інфляції зріс до 1,7%, у порівнянні з 0,6% у серпні та 0% у липні. У річному вимірі, інфляція за вересень (у порівнянні з тим же місяцем попереднього року) досягла 8,6%.

У липні Національний банк погіршив прогноз інфляції у 2024 році до 8,5%, а на 2025 рік - до 6,6%. Середи причин Нацбанк назвав заплановане урядом підвищення податків, подальше пошкодження інфраструктури, та поглиблення негативних міграційних тенденцій.

Нагадуємо, що за результатами 2023 року рівень інфляції в Україні склав 5,1%.

#Інфляція #Національний банк України #Українська гривня #Податок #Економіка #Дефіцит #Банк #Інфраструктура #Валовий внутрішній продукт #Політика #Дефіцитні видатки #Долар США #Заощадження #Золотовалютні резерви #Валютний ринок #Ощадний рахунок #Валюта

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги