В Україні реалізується економічна ініціатива "Національний кешбек". Кожного місяця громадяни, які відкрили спеціальну картку та пройшли верифікацію в додатку "Дія", можуть заробити до трьох тисяч гривень за покупки товарів, виготовлених в Україні. Купуючи продукцію, яка має маркування "Зроблено в Україні", споживачі можуть отримати 10% кешбеку.
Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповіла заступниця міністра економіки України Надія Бігун.
"Програма діє вже третій місяць, ми стартували у вересні. Це було бета-тестування. Повноцінно програма у жовтні запрацювала, тому це другий місяць програми.
У жовтні ми здійснили виплату за вересень, яка склала 37 млн грн для 650 тисяч осіб. Для жовтня передбачена виплата в розмірі майже 120 млн грн, що охопить близько 1,2 млн людей. Це свідчить про зростання як кількості отримувачів, так і загальної суми виплат. Очікуємо, що в листопаді і кількість людей, і сума виплат продовжать збільшуватися.
Зараз триває процес зарахування за жовтень, оскільки всі фінансові транзакції через Казначейство були завершені вчора. Перші кошти вже почнуть надходити на рахунки сьогодні ввечері. Отже, виплати за жовтень мають з’явитися на рахунках вже сьогодні або завтра.
Протягом вересня кількість учасників, які зібрали близько трьох тисяч гривень, не перевищувала десяти. Виплати в цьому місяці були доволі скромними, коливаючись в межах 30-40 гривень. Оскільки суми були невеликими, більшість людей використали ці кошти для покриття витрат на мобільний зв'язок.
У жовтні ми продовжимо підраховувати виплати, але загалом середня сума виплат також має тенденцію до зростання...
У нашій базі зареєстровано більше ніж 1,5 тисячі виробників, які представили понад 300 тисяч різноманітних товарів. Унікальність нашої системи полягає в тому, що кожен продукт має свій власний штрих-код. Структура товарів відображає загальні економічні тенденції. Україна славиться своїм аграрним потенціалом і виробляє велику кількість смачних та якісних продуктів, зокрема, харчова продукція займає провідні позиції. Однак, ми також маємо значний асортимент товарів легкої промисловості", - зазначила Надія Бігун.
#Українська гривня #Економіка #Їжа #Україна #Українці #Товари #Економіка України #Держава (політичний устрій) #Легка промисловість