Міністр роз'яснила, яку проблему виявила перевірка та яким чином її планують вирішити.
Під час аудиту, який проводило Міністерство оборони України, у 5 відсотках "критичних" підприємств було виявлено зловживання, заявила Перший віцепрем'єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко. Вона зазначила, що саме через це було змінено підхід до надання компаніям статусу критичності з 1 грудня 2024 року.
Попри те, що отримували його в різних організаціях, зокрема в міністерствах та регіональних адміністраціях, було зафіксовано, що ряд компаній значно зменшували зарплати своїм співробітникам і намагалися знайти способи для збільшення кількості заброньованих громадян понаднормово, повідомила вона на своїй Facebook-сторінці.
"Щоб мінімізувати ризик таких кейсів, відтепер галузеві та регіональні критерії критичності узгоджуватимуться Міноборони та Мінекономіки, щоб отримати цей статус у цих регіонах міг лише той бізнес, який справді має на це право та робить внесок в економіку регіону", - зазначає вона.
Також Свириденко підкреслила, що процес бронювання від мобілізації буде продовжуватись. У матеріалі зазначено, що за останні два роки бронювання працівників виявилося ефективним засобом для підтримки економічної стабільності України.
"Для багатьох компаній це стало рятівним колом. Тому наше нинішнє завдання полягає у збереженні цього механізму та його максимально ефективному оновленні, щоб він слугував саме тим, хто має на це законні підстави," - зазначила вона.
За словами Свириденко, лише 12 відсотків українських підприємств мають статус критичних, але саме вони протягом 2022-2023 років "генерували" близько 67 відсотків доходів усіх підприємств країни. На одного заброньованого працівника виходить близько 1,2 мільйона гривень податків на рік.
"Це приблизно відповідає необхідному забезпеченню одного військового", - наголосила міністр.
Раніше інформаційне агентство УНІАН повідомляло про зміни у процедурі бронювання та про те, хто може втратити можливість відтермінування мобілізації.
З 1 грудня в Україні будуть введені нові правила щодо бронювання працівників. Міністр економіки зазначає: "Це дозволить знизити можливість зловживань, коли підприємства наймають особу лише для укладення "тіньової" угоди про бронювання і виплачують лише необхідний мінімум."
#Facebook #аудит #Українська гривня #Сміливіше. #Економіка #Міністерство оборони (Україна) #Мобілізація #Бізнес #Міністерство (державний департамент) #Економіка України #Броня #Українське незалежне інформаційне агентство #Міністерство економіки (Україна)