НБУ розробляє нову програму співпраці з МВФ, яка передбачає реформи в сфері оподаткування, митного контролю та легалізації криптовалют.

Голова Національного банку України Андрій Пишний анонсував, що серед основних питань, які будуть обговорюватися з Міжнародним валютним фондом в рамках нової програми співпраці, є податкова амністія, боротьба з тіньовою економікою, реформа митниці та легалізація ринку віртуальних активів. Крім того, предметом переговорів залишаються аспекти платіжного балансу та забезпечення зовнішньої стабільності. Наразі тривають технічні консультації, а основний етап переговорів стартує на початку листопада.

Андрій Пишний поділився цими думками в інтерв'ю для Forbes. Він зазначив, що в 2022 році Україна не мала дієвої програми з Міжнародним валютним фондом, але тепер обставини змінилися суттєво.

"Ми успішно завершили вісім оцінок чинної програми і тепер можемо з упевненістю обговорювати з Фондом нові можливості співпраці. Зміни, які відбулися, стосуються не лише статистичних показників, але й значного покращення інституційної спроможності, якості співпраці з партнерами, а також нашої здатності швидко відповідати на виклики," -- підкреслив керівник НБУ.

На його думку, однією з ключових тем наступного плану стане боротьба з тіньовою економікою.

"Мова йде про необхідні структурні зміни, зокрема, податкову реформу та оновлення митних процедур. Безсумнівно, буде піднято питання про всю податкову систему в цілому. Окремо варто відзначити легалізацію віртуальних активів, яка може стати важливим джерелом для поповнення державного бюджету," -- підкреслив Пишний.

Він також зазначив, що нова програма повинна враховувати потреби євроінтеграційного напрямку України.

"Європейський вектор -- це наш стратегічний пріоритет. Питання платіжного балансу, конкурентоспроможності та зовнішньої стійкості стоять у центрі обговорення поряд із макрофінансовою стабільністю, яка залишається базовою умовою нашої стійкості у воєнний час та подальшого економічного відновлення", -- додав глава НБУ.

Оцінюючи актуальну ситуацію в економіці, Пишний підкреслив, що немає підстав для дискусій про стагнацію. Економічне зростання повільно відновлюється: за перші шість місяців цього року воно становило 0,8%, а за підсумками року прогнозується близько 2% відповідно до оцінок, зроблених у липні.

"Банківська система демонструє стабільність, володіє достатнім рівнем ліквідності та забезпечує прибутковість. Обсяги кредитування бізнесу щорічно зростають на 30%, а також спостерігається зростаючий інтерес до гривневих облігацій, що вказує на зростаючу довіру до національної економіки. Громадяни інвестували близько 60 млрд грн у державні цінні папери, що в 4,6 рази перевищує показники до початку повномасштабної війни," — підкреслив Андрій Пишний.

Раніше було зазначено, що Міжнародний валютний фонд переглянув свої прогнози стосовно державного боргу України, прогнозуючи, що до завершення 2025 року він досягне 108,6% від валового внутрішнього продукту. Це показник на дещицю нижчий, ніж вказувалося у прогнозах, оприлюднених у квітні, які становили 110%.

#бюджет #Національний банк України #Економіка #Україна #Економічне зростання #Бізнес #Облігація (фінанси) #Державний борг #Прибуток (економіка) #Міжнародний валютний фонд #Валовий внутрішній продукт #Безпека (фінанси) #Державна економіка #Платіжний баланс #Forbes (журнал) #Конкуренція (компанії) #Ліквідність ринку #Пишний Андрій Григорович #Амністія

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Чи стане це корисним для України? Яку ж тактику застосував Трамп, щоб припинити конфлікт між ХАМАСом та Ізраїлем?
Внаслідок російських ударів 55% українського видобутку газу стало недоступним, повідомляє Пишний — Delo.ua.
Сполучені Штати планують організувати новий етап переговорів з Китаєм, метою яких є зменшення напруженості в торговій суперечці, повідомляє Bloomberg.
Теги