Національний банк не може виміряти кількість "дропів" та обсяги їх зловживань.
Цю інформацію озвучив Андрій Котюжинський, керівник Департаменту інтегрованого нагляду за банками, в подкасті "Хроніки економіки", як повідомляють Українські Новини.
"На жаль або на щастя, ми не в змозі точно оцінити масштаби зловживань. Проте загалом, ми вважаємо, що запроваджені обмеження є досить дієвими," - зазначив він.
Котюжинський зазначив, що, незважаючи на численні спроби Національного банку України відстежити ланцюг "дропів", процес виявився складним через численні етапи. В результаті, регулятор не зміг виявити значних "гаманців", на яких зосереджені великі суми грошей.
Відповідаючи на запитання про причини введення обмежень саме в жовтні минулого року, представник регулятора зазначив, що влітку НБУ зафіксував певні "хвилі", які спостерігалися у використанні еквайрингу в інших країнах.
"Ми зафіксували значну кількість транзакцій на користь країн Африки, Латинської Америки та Китаю. Окремо ми взаємодіяли з ринком, щоб налаштувати їхню систему моніторингу для блокування подібних терміналів. Як тільки ця схема перестала бути ефективною влітку, до осені ми виявили масове впровадження дроп-схем", - зазначив Андрій Котюжинський.
Водночас, якщо банки не дотримуються меморандуму, це може викликати регуляторні переговори з Національним банком, хоча серйозні штрафи для фінансових установ не є обов'язковими.
Дропи - це люди, які за винагороду надають зловмисникам доступ до своїх банківських карток і рахунків. Такі платіжні засоби використовуються як транзитні для проведення переказів на різні суми між іншими рахунками.
За інформацією Українських Новин, Національний банк України ухвалив рішення не продовжувати встановлені регуляторні обмеження на щомісячні перекази в розмірі 150 000 гривень для вихідних транзакцій (відомих також як P2P, C2C) між рахунками фізичних осіб, які відкриті в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб.
У грудні 2024 року українські банки за координації банківських асоціацій підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг.
Підписанти Меморандуму зобов'язуються здійснювати перекази клієнтів з урахуванням упровадженого ризик-орієнтованого підходу.
Якщо ви виявили помилку в написанні, будь ласка, повідомте нам про це.
#Національний банк України #Українська гривня #Економіка #Китай (регіон) #Банк #Латинська Америка #Моніторинг #Фізична особа #Африка #Асоціація #Меморандум #Українське інформаційне агентство