Не перевищуючи 100 гривень на особу, потенціал для зростання національного кешбеку вичерпується, - зазначив Гетманцев.

Потенціал розвитку програми Національний кешбек поступово виснажується, про що свідчать як зниження середньої суми виплат на одного учасника, так і уповільнене приєднання виробників до ініціативи.

Цю інформацію у Telegram повідомив Данило Гетманцев, голова парламентського комітету, що займається фінансами, податками та митними питаннями.

"Швидше за все, "потенціал для зростання" поступово вичерпується (можливо, вже вичерпався), і в подальшому загальні щомісячні показники залишатимуться на нинішньому рівні, а виплати на одну особу становитимуть близько 100 грн," -- зазначив він.

За словами Гетманцева, січневе зниження обсягу накопичених коштів у рамках держпрограми відбулося у зв'язку зі сповільненням темпів купівлі товарів, адже в грудні українці купували їжу та подарунки на свята, тоді як січень був звичайним робочим місяцем.

Він зазначив, що вже протягом двох місяців не повідомляють про середній розмір виплати для одного учасника програми, однак динаміку все ж можна відстежити.

"У листопаді 2024 року, розділивши 232 млн грн, перерахованих у вигляді кешбеку коштів, на 2 млн одержувачів, маємо середню виплату 116 грн; у грудні 436 млн грн треба вже розділити на 4,5 млн учасників програми, а в січні 2025 року -- 414 млн грн на більш як 5 млн", -- наголосив голова комітету.

Гетманцев зазначив, що розробники програми планували забезпечити виплату 3 мільярдів гривень щокварталу, що в сумі становить 12 мільярдів гривень на рік. Ці кошти, в свою чергу, мали бути спрямовані на придбання певних товарів, що повинно було сприяти поверненню цих грошей в економіку та підтримувати вітчизняних виробників і постачальників послуг.

Проте керівник комітету висловлює сумніви щодо того, чи зможе сума, накопичена за п'ять місяців, що становить близько 1,3 млрд грн, справді стимулювати економіку. З цієї суми лише 388,4 млн грн було виплачено, і ці кошти вже мали можливість повернутися до деяких категорій виробників. До того ж, кошти, накопичені за грудень-січень, стануть доступними лише наприкінці лютого, а їх використання, ймовірно, припаде переважно на березень.

Він підкреслив, що реакція виробників є показовою, адже темпи їхніх приєднань до програми фактично зупинилися. За його словами, у середині листопада 2024 року в програмі брали участь 1586 виробників, які представили 324 тисячі товарів. Наприкінці грудня їхня кількість зросла до 1665, з 360 тисячами товарів. Станом на початок лютого 2025 року в рамках програми вже налічується понад 1700 виробників, які пропонують 365 тисяч товарів.

Раніше повідомлялося, що в жовтні 2024 року перше Мінекономіки завершило бета-тестування програми Національний кешбек і вирішило запустити його національну рекламну кампанію.

З 22 жовтня громадяни України почали отримувати свої перші виплати в рамках Національного кешбеку.

Максимальний розмір кешбеку складає 3000 гривень на місяць. Отримані кошти можна використати до 20 числа наступного місяця на оплату медичних послуг, комунальних витрат, спортивних заходів, кіно, залізничних квитків, а також для донатів ЗСУ чи придбання військових облігацій.

3 лютого на веб-ресурсі міністерства було оголошено, що в січні 2025 року обсяги накопичених коштів у рамках програми зменшилися на 22 мільйони гривень, що становить 5%, до 414 мільйонів гривень.

#Економіка #Українці #Товари #Збройні сили України #Telegram (сервіс обміну повідомленнями) #Кешбек з дебетової картки #Данило Галицький

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
США не отримуватимуть право власності на активи. Бессент поділився певними аспектами угоди з Україною.
Україна не може бути інтегрована до Європейського Союзу без згоди угорського народу, а після завершення війни вона стане своєрідною "захисною зоною" - нові коментарі Віктора Орбана | УНН
У Харкові стартувала нова система тривог з диференційованим підходом: що це включає?
Теги