
Цю інформацію надає De Telegraaf, повідомляє Укрінформ.
Згідно з інформацією, на рівні Європи прийнято рішення, що українці, які покинули свою країну внаслідок війни, матимуть можливість залишатися на території держав, які їх прийняли, ще протягом року, до березня 2026 року. Проте невідомо, чи конфлікт завершиться до цього терміну.
Оскільки ЄС іще не розробив нові плани, настав час знайти "національну альтернативу" для майбутнього українців у нашій країні, наголошує міністр з питань міграції та надання притулку Маржолейн Фабер у листі до Палати представників.
Вона зазначила, що планується, що право на тривале проживання залишиться дійсним, поки українці перебувають на території країни і активно сприяють її розвитку, сплачуючи податки та вносячи свій внесок у економіку та суспільство.
Деталі та умови, що стосуються довгострокового статусу для українців, все ще знаходяться на стадії обробки.
Фабер звертає увагу на європейські країни, які вже впровадили аналогічні системи. Наприклад, у Польщі українці мають можливість подати заявку на трирічний дозвіл на проживання, тоді як в Австрії, Чехії та Румунії існують варіанти для організації довгострокового перебування для тих українців, які працюють на повну ставку.
В Інституті Клінгендаль вказують, що ці держави прагнуть зберегти найбільш кваліфікованих українців.
Експерти відзначають, що інтеграція максимальної кількості молодих українців у ринок праці може бути вигідною.
Також введення спеціального статусу проживання для українських біженців у Нідерландах сприятиме зменшенню навантаження на систему надання притулку після березня 2026 року. Якщо понад 120 000 українців звернуться за притулком одночасно, це може суттєво ускладнити роботу системи, як зазначається у статті.
Одночасно, як повідомляється, уряд Нідерландів розробляє ініціативу, що сприяє "добровільному поверненню" біженців, коли ситуація з безпекою в Україні стане більш стабільною.
Згідно з інформацією Укрінформу, у Нідерландах зафіксували перші випадки, коли сирійські біженці самостійно повертаються на батьківщину.
#Податок #Європейський Союз #Укрінформ #Економіка #Українці #Біженець #Міграція населення #Нідерланди #Палата представників Сполучених Штатів Америки #Суспільство #Румунія #Чеська Республіка #Австрія #Сирія #The Telegraph