
У Нідерландах можуть почати надавати дозволи на довгострокове проживання тим українцям, які мають статус тимчасового захисту, працюють і сплачують податки.
На європейському рівні було досягнуто угоди, що українські біженці матимуть змогу перебувати в країнах-реципієнтах до березня 2026 року. Цю інформацію повідомляє De Telegraaf.
Не відомо, чи завершиться конфлікт до цього моменту.
Оскільки Європейський Союз ще не представив нові стратегії, настав час знайти національну альтернативу для майбутнього українців у нашій державі, підкреслила міністр у справах міграції та надання притулку. Передбачається, що дозвіл на тривале проживання залишиться дійсним, поки українці перебувають у країні та "активно сприяють, сплачують податки та роблять внесок у нашу економіку та суспільство", - йдеться у листі міністерки з питань притулку та міграції Маржолейн Фабер до Палати представників.
Деталі та умови, що стосуються тривалого статусу для українців, ще перебуватимуть у стадії обговорення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні платитимуть за розміщення переселенців у себе вдома
Фабер посилається на досвід країни ЄС, які вже розробили подібну систему. У Польщі українці можуть подати заяву на трирічний дозвіл на проживання, а в Австрії, Чехії та Румунії є можливості організувати довгострокове перебування для українців, які працюють повний робочий день.
Окрім того, введення спеціального статусу проживання для українських біженців у Нідерландах може суттєво зменшити навантаження на систему надання притулку після березня 2026 року. Якщо одночасно більше ніж 120 000 українців звернуться за притулком, це створить серйозні труднощі для існуючої системи, як зазначено у публікації.
Уряд Нідерландів активно розробляє ініціативу, що сприяє "добровільному поверненню" біженців, коли в Україні покращиться безпекова ситуація.
#Податок #Європейський Союз #Економіка #Українці #Біженець #Міграція населення #Нідерланди #Палата представників Сполучених Штатів Америки #Румунія #Чеська Республіка #Австрія