
Ці кроки зумовлені новими стандартами НАТО та збільшенням загроз з боку Росії.
Кабінет міністрів Німеччини під керівництвом канцлера Фрідріха Мерца затвердив новий закон, який має на меті пришвидшити процедури узгодження та придбання військової техніки, повідомляє Bloomberg.
Вказується, що це рішення є частиною зусиль правлячої коаліції, головною метою якого є швидке перетворення Бундесверу на найсильнішу конвенційну (яка використовує звичайні види озброєння, - прим. ред) армію в Європі.
Консервативний альянс ХДС/ХСС, очолюваний Мерцом, разом зі своїми партнерами з соціал-демократичної партії фактично ухвалили рішення про тимчасове скасування норм, які обмежують нові запозичення для фінансування витрат на оборону.
Отже, Німеччина прагне виконати ціль, визначену в НАТО, щодо витрат на оборонні потреби, яка становить 5% від валового внутрішнього продукту держави.
Видання підкреслює, що історичне рішення щодо зміни політики в Німеччині було ухвалено на фоні повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році. Крім того, важливу роль зіграло те, що кремлівський лідер Володимир Путін почав сприйматися як наростаюча загроза для східного крил НАТО.
Згідно з інформацією, представлено новий законопроєкт, який ще належить ухвалити Бундестагу. У спільному звіті, підготовленому Міністерством оборони та Міністерством економіки, зазначається, що основна мета цього законодавства полягає в тому, щоб пришвидшити укладання державних контрактів для забезпечення потреб Бундесверу.
"Список заходів, закладених у законопроекті, є досить обширним і надасть нам потрібну гнучкість", - підкреслив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
Він підкреслив важливість "щільної взаємодії" з сектором оборонної промисловості. За словами Пісторіуса, пришвидшення процесу закупівель є необхідним для підвищення рівня безпеки в Німеччині.
Раніше інформагентство УНІАН повідомляло, що міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зазначив, що у випадку отримання відповідної заміни, країна зможе швидко передати Україні два комплекси протиповітряної оборони Patriot. Він також підкреслив готовність Німеччини фінансувати цю угоду. Тим не менш, Україні в даний момент необхідно 5 таких систем.
Ми також зазначали, що канцлер Німеччини Фрідріх Мерц вважає, що Європа раніше недостатньо уваги приділяла своїй безпеці. Наразі держави ЄС починають активніше інвестувати в оборонний сектор, прагнучи зменшити залежність від США у цій області. Мерц визнав, що нинішня сила збройних сил Німеччини є недостатньою, і необхідно збільшити витрати на оборону.
#НАТО #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Німеччина #Володимир Путін #Коаліція #Валовий внутрішній продукт #Озброєння #Міністр оборони #CSU #Канцлер Німеччини (1949 - дотепер) #Соціал-демократія #Бундестаг #Фрідріх Мерц #Диктатор. #Українське незалежне інформаційне агентство #Фрідріх Великий #Збройні сили Німеччини #Протиповітряна оборона #Промисловість (виробництво)