Компанії, що отримають підтвердження про критичну важливість для економіки, матимуть можливість забронювати від мобілізації працівників, які були працевлаштовані після 18 травня 2024 року, за звичайною процедурою, аналогічно до інших працівників.
Цю інформацію підтвердили у Міністерстві економіки, звернувшись до видання LIGA.net.
У міністерстві підкреслили, що відповідно до нового регламенту щодо бронювання, підприємства, які є критично важливими, мають можливість забронювати працівника, якщо він відповідає таким вимогам:
У Міністерстві економіки підтвердили, що нові вимоги щодо бронювання не містять додаткових умов стосовно дати працевлаштування працівників.
Однак новий порядок бронювання передбачає, що 18 травня 2024 року є датою, станом на яку фіксується кількість працівників на підприємстві для бронювання. Це дозволить підприємствам не зменшувати чисельність працівників, що будуть заброньовані (безвідносно до конкретних працівників). Ця норма діяла й у попередній редакції порядку про бронювання, пояснили у міністерстві.
Отже, Міністерство економіки спростувало інформацію, озвучену народним депутатом та членом Комітету з питань економічного розвитку Богданом Кицаком, який стверджував, що чоловіки, які працевлаштувалися на підприємство та отримали бронь після 18 травня, втратять цю бронь.
Як стало відомо, минулого тижня уряд вніс зміни до процедури бронювання військовозобов'язаних працівників для захисту від мобілізації. Зокрема, для приватних компаній запроваджується новий обов'язковий критерій: середня заробітна плата на підприємстві за останній квартал повинна становити не менше 2,5 мінімальних зарплат (на 15 листопада 2024 року це складає 20 тисяч гривень). Крім того, заробітна плата співробітника, що підлягає бронюванню, також повинна бути не нижчою за 20 тисяч гривень.
Компанії повинні підтвердити свою ключову роль до завершення лютого та знову подати списки співробітників для бронювання через платформу "Дія". Важливо зазначити, що вже видані відстрочки на основі бронювання будуть дійсні тільки до 28 лютого.
#Сміливіше. #Економіка #Фірма #Уряд України #Мобілізація #Броня #Військовозобов'язаний