Вступили в силу нові положення. Яким чином можна оформити броню від мобілізації починаючи з 1 грудня?

Нові вимоги для підприємств, що мають критичне значення.

Алгоритм набуття статусу трохи змінився. Як і раніше, необхідно відповідати мінімум трьом з восьми критеріїв: податки та збори (понад 1,5 млн євро за рік); надходження в іноземній валюті (понад 32 млн євро за рік); стратегічне значення; важливе значення для економіки чи територіальних громад; відсутність боргів зі сплати ЄС; статус резидента "Дія Сіті"; середня зарплата за останній квартал не нижча за середню по регіону за IV квартал 2021 року; постачальники послуг зв'язку та інтернету.

Однак вводяться два нові обов'язкові критерії:

Термін дії виданих рішень не закінчується автоматично. Але буде переглянуто протягом трьох місяців. Статус, який минув до 30 листопада, автоматично продовжується до 31 грудня 2024 року.

Зважаючи на те, що процедура бронювання поновлюється з 1 грудня, всі критично важливі підприємства мають підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року.

Працівники, які мають бронювання, користуються правом на відстрочку від мобілізації. Ці відстрочки є дійсними протягом визначеного терміну, на який вони були видані, але не перевищують 28 лютого 2025 року.

Це стосується відстрочок, які були надані для осіб, що забронювали через портал "Дія", а також тих, хто скористався традиційним методом з паперовими списками.

Отже, впродовж наступних трьох місяців компанії, установи та організації повинні повторно подати заявки на отримання статусу критично важливих. Крім того, необхідно надати списки співробітників, які підлягають бронюванню, відповідно до всіх вимог.

Новий регламент бронювання включає список обов'язкових умов для працівників, які підлягають військовій службі:

Варто зазначити, що 100%-е бронювання стосується державних службовців категорії "А", керівників обласних і районних організацій, голів обласних, районних, сільських і селищних рад, а також мерів. До цієї категорії також входять кінцеві бенефіціарні власники критично важливих підприємств та члени наглядових рад, працівники ключових підприємств у сфері ПЕК, технічні фахівці операторів мобільного зв'язку та Інтернету, а також співробітники спеціалізованих установ ООН і представники міжнародних організацій.

Бронюванню підлягає 50% від загальної кількості військовозобов'язаних, а саме:

За окремим рішенням Міністерства оборони кількість військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, може перевищувати 50%.

Перше - це весь процес виключно через портал "Дія". Підприємства та інші суб'єкти мають бути включені до відповідного реєстру (після звернення до Міністерства економіки, органів державного управління чи адміністрації із заявою на набуття статусу критично важливого).

Після внесення до реєстру, керівник або уповноважена особа за допомогою порталу "Дія" створює перелік співробітників для бронювання. У разі виконання всіх необхідних умов, автоматичне відтермінування від мобілізації буде надано протягом 72 годин, із переведенням на особливий військовий облік.

Інформація про відстрочку від призову на військову службу відображатиметься у військово-обліковому документі в електронній формі у додатку "Резерв+".

Якщо підприємство до 28 лютого 2025 року не підтвердить статусу критично важливого, його працівники втратять бронь. Заборонено бронювати працівників без військово-облікових документів та тих, що не стоять на військовому обліку.

Рішення про присвоєння статусу буде підлягати моніторингу з можливістю скасування бронювання. Ця функція стане доступною на порталі "Дія". Щомісяця проводитимуться перевірки за такими критеріями, як середня заробітна плата, сплата податків і кількість військовозобов’язаних.

Якщо підприємство не відповідає вимогам, на нього сформують запит на подання пояснень. Якщо результат буде негативним, його позбавлять статусу критичного, а його працівників - броні від мобілізації.

Варто зазначити, що на початку цього тижня депутат Верховної Ради, який є членом комітету з економічного розвитку, Богдан Кіцак, висловив думку, що для отримання броні, крім щомісячної зарплати в розмірі 20 тисяч гривень, працівник повинен бути офіційно працевлаштований не пізніше 18 травня 2024 року.

Проте в Міністерстві економіки РБК-Україна зазначили, що працівники підприємств, які є критично важливими, можуть бути заброньовані на загальних умовах. Це означає, що особа повинна бути на військовому обліку, оновити свої дані, не перебувати в розшуку, а також бути офіційно працевлаштованою з зарплатою, що перевищує 20 тисяч гривень на місяць.

"Жодних вимог щодо дати працевлаштування працівника у нових вимогах для бронювання немає", - пояснили в міністерстві.

Щодо дати 18 травня 2024 року, то станом на неї фіксується кількість працівників на підприємстві для бронювання. Ця норма діяла і раніше, вона дає змогу не знижувати кількість заброньованих.

До прикладу. На підприємстві на 18 травня працювали 100 військовозобов'язаних та 50 осіб забронювали. Потім із числа незаброньованих мобілізували 20 осіб. У такому разі незважаючи на зниження числа військовозобов'язаних, бронюванню підлягають ті самі 50 осіб. Тобто, половина від 100, а не від 80.

#Українська гривня #Податок #Сміливіше. #Європейський Союз #Економіка #РБК-Україна #Міністерство оборони (Україна) #Мобілізація #Народний депутат України #Євро #Мобільна телефонія #Організація Об'єднаних Націй #Броня #Військовозобов'язаний #Валюта #Військовий резерв #Мер #Об'єднана територіальна громада #Інтернет #Органи державної влади #Підприємницька діяльність #Державна служба

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
В Україні внесено зміни до умов отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів -- Delo.ua
"Зустрічі Розумовських" перетворилися на відомий бренд.
Порошенко в рамках виступу в Council on Foreign Relations зазначив, що участь Північної Кореї у конфлікті стосується, в першу чергу, Сполучених Штатів, а не України.
Теги