
Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) вважає, що ключовим для відновлення України та зростання інвестицій є зміцнення верховенства права, полегшення регуляторного тягаря, а також сприяння конкуренції та інноваціям, разом із покращенням доступу до фінансування.
Про це сказано в економічному огляді ОЕСР: Україна 2025, передає Укрінформ.
Згідно з аналізом, агресивні дії Росії спричинили серйозні руйнування в Україні та призвели до переміщення приблизно 25% населення. Однак, після початкового шоку, економіка почала повільно відновлюватися завдяки дієвим політичним ініціативам та значній підтримці з-за кордону.
Однак ОЕСР застерігає, що ситуація з безпекою, дефіцит робочої сили та енергії продовжують перешкоджати діяльності, тоді як рівень переміщення населення, безробіття та бідність залишаються високими. Хоча Україна впроваджує різні стратегії та реформи, для створення стабільних інституцій та сильної ринкової економіки необхідна послідовна політична основа.
Макроекономічна стабільність України вимагатиме стримування інфляції монетарною політикою та, щойно дозволять умови, утримання бюджетного дефіциту в межах середньострокових цілей.
ОЕСР прогнозує, що для успішного відновлення та реконструкції знадобиться ефективне та прозоре управління державними фінансами. Це передбачає покращення витратної ефективності та залучення внутрішніх доходів, при цьому важливо зберігати значну зовнішню фінансову підтримку.
Як зазначено в огляді, після стабілізації ситуації слід забезпечити умови для реінтеграції демобілізованих військових та внутрішньо переміщених осіб у трудовий ринок. Крім того, повернення емігрантів та збільшення участі жінок у економіці сприятиме інклюзивному розвитку.
"Зміцнення правових основ для підприємництва через укріплення верховенства права, зменшення регуляторних бар'єрів, підтримку конкуренції і інновацій, а також поліпшення доступу до фінансових ресурсів є критично важливим для відновлення економіки. Це сприятиме зростанню інвестицій, підвищенню продуктивності та розвитку експортного потенціалу", - підкреслили в ОЕСР.
У грудні минулого року повідомлялося, що Організація економічного співробітництва та розвитку відзначила прогрес України у зміцненні публічної доброчесності та опублікувала відповідну оцінку, що охоплює 2023-2024 роки.
У листопаді 2023 року уряд України ухвалив програму дій для впровадження ініціативи Організації економічного співробітництва та розвитку. Цей план містить 129 різних заходів.
Нагадаємо, що в червні 2023 року було ініційовано Програму ОЕСР для України, що створює можливості для майбутнього членства в цій Організації.
#Інфляція #Росія #Укрінформ #Економіка #Україна #Мобілізація #Дефіцит #Інвестиції #Бізнес #Експорт #Робоча сила #Безробіття #Конкуренція (економіка) #Еміграція #Ринок праці #Дефіцитні видатки #Військовослужбовці #Енергія #ОЕСР #Ринкова економіка #Бідність