Аналіз та прогнози курсу гривні стосовно основних валют від експертів КИТ Group.

Метою цього огляду є надання аналізу поточної ситуації на валютному ринку України та прогноз курсу гривні щодо ключових валют на основі актуальних даних. Ми розглядаємо поточні умови, ключові фактори впливу та імовірні сценарії розвитку подій.

Оцінка сучасного стану справ

В Україні на валютному ринку спостерігається певна стабільність курсу гривні після звичного сезонного підвищення попиту на іноземну валюту в грудні. Наприкінці січня курс американського долара на готівковому ринку знизився з пікових значень середини місяця до відмітки 41,8-42,3 грн/$, в той час як курс євро продовжує свій ріст, досягнувши 43,57-44,32 грн/€. Це знаходиться в межах нашого попереднього прогнозу, хоча місцями спостерігалися й вищі курси, які не відображали загальний тренд на ринку.

Підвищення облікової ставки НБУ до 14,5% сигналізує про спроби регулятора стримати інфляційні та девальваційні очікування бізнесу та населення. Хоча одночасно НБУ переглянув власний прогноз інфляції у бік підвищення до 8,4%, що може нівелювати його стабілізуючі заходи.

Ключовим чинником стабільності валютного ринку залишається безпрецедентний обсяг імпорту готівкової валюти банками. У грудні їхні постачання склали 1,58 млрд доларів, що дозволило задовольнити значний попит та зменшити ймовірність спекулятивного тиску на валютний курс. Протягом 2024 року було імпортовано 15,9 млрд доларів, що свідчить про високий рівень доларизації економіки України, а також про накопичення заощаджень населення та бізнесу.

Продовження процесу доларизації та загальної валютизації економіки вказує на недостатній рівень довіри з боку економічних суб'єктів до заяв про стабільність валюти. Водночас, не спостерігається наявності факторів, які могли б викликати суттєві перекоси на валютному ринку або ажіотаж, здатний порушити рівновагу.

Зовнішні фактори значно впливають на ситуацію, і при цьому демонструють високу динаміку — регулярно виникають новини, які здатні суттєво змінити співвідношення основних валют, а отже, й їх поведінку на українському фінансовому ринку. Серед останніх важливих подій:

Прогноз курсу долара

Короткостроковий прогноз можна переформулювати як "прогноз на найближчий період".

Прогнозується, що валютний курс гривні до долара може потрапити в межі 41,5-42 грн/$ у найближчі тижні. Основним чинником, що впливає на коливання курсу, залишається попит на іноземну валюту з боку підприємств та населення. Одночасно, стабільно високі валютні резерви Національного банку України слугують стримуючим фактором, що дозволяє ефективно регулювати ситуацію на валютному ринку.

Поточний спред між курсами купівлі та продажу долара становить 0,45 грн, що свідчить про стабільність валютного ринку. Зміни цього показника можуть сигналізувати про зміни у балансі попиту та пропозиції.

Прогноз на середній термін

У першій половині 2025 року прогнозується поступове зростання курсу до 44 гривень за долар.

Прогноз щодо обмінного курсу євро.

Короткостроковий прогноз можна переформулювати як "прогноз на найближчий період".

З великою ймовірністю вартість євро може досягти рівня 43,8-44,8 грн за євро.

Прогноз на середній термін

Подальше послаблення євро є можливим у разі:

Якщо ЄЦБ продовжить політику плавного пом'якшення, курс гривні до євро може залишатися стабільнішим, ніж до долара.

Ключові чинники впливу на ринок валют.

Унікальний матеріал від аналітичної команди КИТ Group для наших підписників: як українці змінюють свої уподобання щодо валют.

КИТ Group, будучи одним з провідних операторів валютного ринку, пропонує унікальний аналіз частки операцій з різними валютами, які ми зафіксували у нашій мережі, що охоплює близько 30 великих міст України. У цих містах функціонує майже сто обмінних пунктів.

Пропонуємо огляд процентного співвідношення операцій у ПОВ КИТ Group за різними валютами.

Тепер проведемо стислий аналіз доступних даних, які можна вважати репрезентативними:

Загальний підсумок

Долар США все ще залишається на провідних позиціях, проте його частка поступово знижується, в той час як євро та польський злотий набирають популярність. Це може вказувати на зміну в руслах фінансових потоків на користь Європейського Союзу, а також на намагання бізнесу та населення розширити валютні операції.

Цей матеріал створено аналітичним відділом компанії і відображає їхні фахові та експертні оцінки. Подані дані в цьому огляді мають виключно інформаційний характер і не слід вважати їх рекомендаціями для подальших дій.

Компанія та її аналітики не дають жодних запевнень і не несуть відповідальності за будь-які наслідки, що виникли внаслідок використання цієї інформації. Уся інформація надається як є, без будь-яких додаткових гарантій повноти, зобов'язань зі своєчасності чи оновлення або доповнення.

Особи, які користуються цим матеріалом, повинні самостійно аналізувати можливі ризики та приймати усвідомлені рішення, спираючись на власну оцінку та інформацію з різних джерел, які вони вважають надійними. Перед тим, як здійснювати будь-які інвестиції, радимо звернутися за порадою до незалежного фінансового консультанта.

ІНФОРМАЦІЯ

KИT Group -- міжнародна мультисервісна продуктова FinTech-компанія, яка вже 16 років успішно працює на ринку небанківських фінансових послуг. Флагманський напрямок діяльності компанії - обмін валют. KИT Group -- один із найбільших операторів цього сегмента фінансового ринку України, входить до переліку найбільших платників податків, є одним із галузевих лідерів за динамікою зростання активів і за розміром власного капіталу.

Більше ніж 90 філій у 16 найбільших містах України розміщені в зручних для відвідувачів місцях та оснащені сучасними технологіями, що забезпечують комфорт, безпечність та конфіденційність усіх фінансових операцій.

#Інфляція #Національний банк України #Українська гривня #Податок #Європейський Союз #Економіка #Україна #Бізнес #Банк #Євро #Попит #Європейський центральний банк #Польське золото #Економіка України #Долар США #Заощадження #Золотовалютні резерви #Валютний ринок #Валюта #Фінансовий ринок #Попит і пропозиція #Фінансові послуги #Капітал (економіка) #Транзакція

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Путін надав дозвіл вірменській компанії на придбання "дочірнього банку" американського фінансового гіганта Goldman Sachs.
Перед командою Трампа постають два непрості виклики: думка американського експерта щодо Путіна та процес переговорів.
Не лише санкції: економіст розкрив, як за допомогою нафти можна спонукати Путіна до переговорів.
Теги