Огляд подій "Війна в Україні за період з 4 по 10 листопада"

Дональд Трамп став 47-м президентом Сполучених Штатів Америки. В Україні режим воєнного стану продовжено до 7 лютого 2025 року. ГУР застосував дрони-камікадзе вперше для атаки на російські кораблі в Каспійському морі.

Кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп був обраний президентом Сполучених Штатів. Джо Байден, чинний президент, висловив свої вітання з приводу його перемоги та розпочав обговорення процесу передачі влади. Новообраний президент США прийняв запрошення від Байдена на зустріч у Білому домі.

КОМЕНТАР: Володимир Огризко, який обіймав посаду міністра закордонних справ у 2007-2009 роках та є керівником Центру досліджень Росії, зазначив: "Трамп мислить як підприємець, що відображає його світогляд. Кожна проблема, з якою він стикається, для нього стає можливістю для заробітку. Нам необхідно представити Трампу чіткий і конкретний план, який покаже, як американська економіка може виграти, підтримуючи оборонні інтереси України. Якщо ми зможемо це зробити, Трамп стане нашим союзником і партнером".

6.11 Глава держави Зеленський здійснив телефонний дзвінок Дональду Трампу. Лідери обох країн погодилися на підтримку активного діалогу та розширення співпраці — повідомляє Укрінформ. Міністерство закордонних справ України зазначило, що ця розмова між Президентом України та Дональдом Трампом, що відбулася в перший день після його перемоги на президентських виборах у США, підкреслює важливість спільного стратегічного партнерства для обох сторін.

КОМЕНТАР: Дмитро Левусь, керівник Центру суспільних досліджень "Український меридіан", зазначив: "Цей крок з боку України є цілком обґрунтованим. Більш того, він слугує підтвердженням того, що всі заяви про готовність співпрацювати з будь-якою адміністрацією США є абсолютно справедливими... Між Зеленським і Трампом існує особистий зв'язок, що підтверджується їхньою телефонною розмовою. Президент України високо оцінив роботу команди Трампа і його родини, що свідчить про неформальний контакт, а це має велике значення".

6.11 Глава держави Зеленський затвердив законодавчі акти, що продовжують мобілізацію і військовий стан до 7 лютого наступного року.

9.11 Адміністрація президента США Джо Байдена ухвалила рішення надати дозвіл американським оборонним підрядникам здійснювати діяльність в Україні з метою обслуговування та ремонту озброєння, яке було передано Пентагоном.

7.11 Президент на відкритті саміту Європейської політичної спільноти у Будапешті сказав, що Україна сподівається, що Сполучені Штати стануть ще сильнішими за президенства Трампа і саме така Америка потрібна Європі. Також Україні потрібна достатня кількість зброї, а не підтримка у переговорах із РФ. На полях саміту Зеленський зустрівся з президенткою Молдови, прем'єр-міністром Великої Британії, президентом Франції та генсеком НАТО.

5.11 Після оновлення на картах Google стало доступно безліч зображень українських оборонних споруд. Проте компанія вирішила зайнятися цим питанням лише після публічного обурення. 7.11 Google вніс корективи в карти, і тепер військові об'єкти та системи більше не видно.

Станом на початок листопада, до Українського легіону, військового підрозділу, який зараз створюється у Польщі з українських добровольців, що живуть за межами батьківщини, надійшло більше 500 заявок з 30 різних країн.

04.11 / Інтерв'ю з командиром нашої перемоги, Медведюком: На тій стороні немає людей, ворог жорстокіший за звіра.

04.11/ Шортс_Коваленко: Доступність позицій українських військових є питанням національної безпеки.

04.11/ Сюжет: "Люди їдуть в нікуди, хочеться їх підтримати", - провідниця вагона потяга "Херсон-Краматорськ"

06.11 / Інтерв'ю з Станції Краматорськ: "Дипломат" розкриває причини СЗЧ, цілі Курської операції та проблеми корупції під час мобілізації.

07.11/ Долгов: Команди Байдена та Трампа повинні знайти час для підготовки до складних викликів, що їх чекають.

04.11/Литва передала Україні партію обладнання у рамках коаліції з розмінування в Києві

7.11/ Вплив падіння частин російського безпілотника у Солом'янському районі Києва

07.11/ У Запоріжжі російські війська вразили житловий будинок.

08.11/ У Ужгороді стартувала виставка творів художниць, які є дружинами та матерями загиблих захисників.

08.11/ Перший показ фільму "Буча" в Івано-Франківську

9.11/ Наслідки російської дронової атаки в Одесі

Верховний головнокомандувач 4 листопада провів нараду Ставки, під час якої було проаналізовано ситуацію на важливих фронтових ділянках. У ході засідання заслухали доповідь щодо Курської операції та обговорили питання виробництва безпілотників.

Нападки на Российскую Федерацию.

10.11 Сили оборони України завдали удару по складах боєприпасів 1060-го центру матеріально-технічного забезпечення, розташованих у Брянській області Російської Федерації. Було зафіксовано не менш ніж 8 потужних вибухів, а також дві зони загоряння і свідчення вторинної детонації. Згідно з інформацією ЦПД, на знищених складах знаходилися також ракети для реактивних систем залпового вогню та керовані авіабомби.

6.11 Дрони ГУР МОУ здійснили атаку на порт у російському місті Каспійськ. Це перший випадок, коли дрони-камікадзе вразили ворожі судна в Каспійському морі. Відстань від кордону України до цілі становить приблизно 1500 кілометрів. Внаслідок ударів безпілотників, щонайменше два об'єкти в Каспійську, який розташований у республіці Дагестан, зазнали ураження – йдеться, зокрема, про ракетні кораблі "Татарстан" та "Дагестан", а також, можливо, були пошкоджені малі ракетні кораблі проекту 21631.

10.11 було атаковано місце базування розрахунків ППО по лінії Аеропорт Маріуполя - с. Бердянське. Пролунало щонайменше 4 вибухи. Після спрацювання ППО ворога зафіксовано пожежу в районі аеропорту. Попередньо уражено один з розрахунків ППО.

9.11 дрони СБУ та ССО уразили Алексінський хімічний комбінат у Тульській області РФ, що входить до корпорації "Ростєх" та виробляє боєприпаси, порох і матеріали для російського ВПК - Укрінформ. О 13:10 на об'єкті, який вразили дрони СБУ та ССО, зафіксували додатковий вибух. Завод зупинено, персонал евакуйовано.

За нападом безпілотників на нафтовий завод у Саратові, Росія, стоїть українська Головне управління розвідки. Відповідні представники ГУР підтвердили, що операція завершилася успіхом.

Військові дії

Генерал Сирський повідомив, що в жовтні українські безпілотники знищили або уразили більше ніж 52 тисячі цілей, пов'язаних із російськими військовими. Серед них особливо варто зазначити 129 артилерійських установок, 221 одиницю ворожого радіообладнання та понад 4 тисячі особового складу супротивника.

У Курській області, за даними жовтня, російські війська понесли втрати у вигляді семи бронетранспортерів, семи бойових машин піхоти, одного бронеавтомобіля "Тигр" і п'яти танків Т-72. На 6 листопада загальні втрати окупантів на Курському напрямку перевищили 20,8 тисяч осіб, серед яких 7905 загиблих, а більше ніж 700 російських солдатів було захоплено в полон.

Згідно з інформацією, опублікованою в New York Times, Російська Федерація зосередила 50 тисяч своїх та північнокорейських солдатів для проведення наступальних дій на території Курщини.

З 1 листопада навчальні центри усіх підрозділів Збройних Сил України впровадили нову програму базової загальновійськової підготовки, яка триватиме 1,5 місяця, замість попередніх 30 днів.

Протягом останніх трьох місяців Росія використала 4300 ударних безпілотників типу Shahed та інших моделей у атаках на Україну. Підрозділи протиповітряної оборони Збройних сил України змогли знищити 3063 з них, що складає 71% від загального обсягу.

10.11 Сили спеціальних операцій Збройних сил України, завдяки ефективним діям у тилу противника на території Курської області, знищили 14 російських військовослужбовців та захопили трьох у полон.

5.11 Міністр оборони Рустем Умєров підтвердив, що Збройні Сили України вперше вступили в бойові дії з північнокорейськими військами після того, як Пхеньян направив їх для підтримки Росії. За даними Сполучених Штатів, російське керівництво відправило 10 тисяч солдатів з Північної Кореї до Курської області, яка розташована поблизу кордону з Україною.

4.11 У Курській області щодня реєструється до тисячі "прильотів". Російські війська знищують свої населені пункти до основи.

10.11 на Харківщині у районі населеного пункту Кругляківка на Куп'янському напрямку українські десантники розбили підрозділ танкового полку РФ - знищили 120 окупантів.

Станом на 4.11 попри регулярні штурми окупантів, у них нині немає просування в містах Торецьк та Часів Яр Донецької області.

За даними War Mapper, російські загарбники за останні два місяці захопили понад 1000 кв. км українських територій. Станом на кінець жовтня Росія контролює 17,95% території України, включаючи Крим та частини Донеччини й Луганщини, окуповані до 2022 року.

В.о. керівника управління комунікацій Командування Повітряних сил Юрій Ігнат зазначив, що недорогі безпілотники-приманки, які не оснащені боєголовками і призначені для перевантаження нашої системи протиповітряної оборони, складають приблизно 50% від загальної кількості російських БПЛА, що були використані проти України.

КОМЕНТАР: Олександр Коваленко, військовий оглядач групи інформаційний спротив: "У дронах-приманках (дешевих, практично зроблених з пластику, пінопласту, - ред.) окупанти розміщують кустарні "лінзи Люнеберга", що імітують собою об'єкт, схожий на дрони-камікадзе Shahed-136. І допоки не зіб'єш, то не зрозумієш, а особливо вночі, що це - "Шахед" чи дрон-приманка. Саме тому ми знаходимось в ситуації, коли по Україні кожного місяця запускається 2 тисячі дронів, як-от було в жовтні. І серед цих 2 тисяч у статистиці наявні не лише камікадзе, а й ці приманки, ідентифікувати які оперативно досить складно".

Російські окупанти зазнають у Курській області колосальних втрат, їм не вдається протиснути нашу лінію оборони. Наша лінія оборони не посувається, а залучення Росією північнокорейських військ не вплинуло психологічно на українських військових.

На Времівському напрямку на Донеччині ворог застосовує броньовану техніку для транспортування штурмових груп.

У Харківській області противник проводить переважно піхотні атаки, активно накопичуючи сили та ресурси. Він постачає боєприпаси, техніку, продукти харчування, теплий одяг та паливно-мастильні матеріали.

6.11 бійці 47 окремої механізованої бригади взяли в полон російського солдата з 155 бригади морської піхоти тихоокеанського флоту на території Курщини, який, з його слів, був свідком страти воїнів Сил оборони.

7.11 Російські війська залучають численні безпілотники та максимально використовують доступні види транспорту для просування в напрямку Курахового.

7.11 під час конфлікту в Україні загинув генерал-майор Павло Клименко, який очолював 5-ту окрему мотострілецьку бригаду, що носила ім'я Олександра Захарченка (раніше відомий як батальйон "Оплот" "ДНР").

Міністерство оборони України офіційно затвердило та надало дозвіл на експлуатацію у збройних силах вітчизняного броньованого автомобіля UAT-TISA.

У Збройних силах прогнозують, що незабаром російські війська активізують атаки на українські укріплення в одній із зон фронту. Найбільш критичними вважаються Времівський напрямок та околиці Гуляйполя. Згідно з інформацією, отриманою від розвідки, ворог здійснює повітряну та інженерну розвідку. Деякі штурмові підрозділи вже переміщені на передову.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі повідомив, що у жовтні кількість втрат російських військових на українському фронті досягла рекордних показників. Середня добова кількість загиблих і поранених серед російських загарбників у цьому місяці становила 1 354 особи, згідно з даними The Telegraph.

РФ погодила візит Головному омбудсману Туреччини Шерефу Малкочу, який, як і в Україні, відвідає місця, де утримуються військовополонені. Дата його візиту поки лишається невідомою.

Станом на 1 листопада 2024 року, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну через ворожі міни та вибухонебезпечні залишки війни постраждало 1 068 осіб.

У жовтні противник здійснив 323 атаки із використанням хімічної зброї проти наших оборонних сил.

В Україну повернули тіла 563 полеглих захисників. Під час останніх репатріаційних заходів української журналістки Вікторії Рощиної, яка померла у російському полоні, тіло не повернули.

Від початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну загинули 57 журналістів, з яких 8 працювали для міжнародних медіа. Крім того, 45 журналістів зазнали поранень.

Росіяни розстріляли шістьох полонених бійців ЗСУ на Покровському напрямку, правоохоронці розпочали розслідування. 23 жовтня стався випадок (розстрілу полонених - ред.) в східній частині міста Селидове, а другий стався 1.11 поблизу смт Вишневе. В обох випадках були страчені шестеро наших захисників. Правоохоронцям вдалося ідентифікувати захисників, які загинули. Правоохоронці розслідують 49 кримінальних проваджень за фактами вбивства 124 військовополонених на полі бою.

Культурные традиции

В Україні, в результаті масштабної агресії з боку Росії, було пошкоджено 1179 об'єктів культурної спадщини, з яких 10 постраждали у жовтні.

З початку війни в Україні загинуло 132 митці та 93 представники медіа, згідно з інформацією Міністерства культури та стратегічних комунікацій.

Економічні аспекти

З початку 2024 року компанія "ДТЕК Енерго" інвестувала 2,6 мільярда гривень у відновлення та ремонт теплоелектростанцій, пошкоджених внаслідок російських обстрілів. У цьому році заплановані витрати на ремонти та відновлення ТЕС складають близько 3,8 мільярда гривень.

Глава держави Зеленський

4 листопада до української столиці прибула глава МЗС Німеччини Анналена Бербок. Глава держави Зеленський обговорив із міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок ситуацію в Україні й те, як можна натиснути на Росію, щоб наблизити мир. Міністр закордонних справ Андрій Сибіга обговорив із німецькою колегою необхідність "рішучих дій" у відповідь на розміщення регулярних військ Північної Кореї в Росії. Аналена Бербок повідомила, що Німеччина надасть Україні гуманітарну допомогу на 200 мільйонів євро напередодні зими.

5.11 міністр цивільної оборони Швеції Карл-Оскар Болін під час свого візиту до Києва оголосив про новий пакет допомоги Україні в сфері цивільної оборони, який становитиме 100 мільйонів шведських крон (еквівалентно 9,33 мільйона доларів).

9 листопада високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель здійснив візит до Києва в рамках свого останнього візиту на цій посаді. Він зазначив, що держави-члени ЄС ще не змогли досягти згоди щодо перенесення навчань українських військових до України в рамках Допоміжної військової місії Євросоюзу (EUMAM Ukraine).

***

Глава Офісу Президента Андрій Єрмак підкреслив, що Україна не проводить жодних переговорів із Російською Федерацією.

Міністерство закордонних справ України вважає безпідставними заяви віцепрем'єра та міністра цифровізації Польщі Кшиштофа Гавковського про нібито намір Президента Володимира Зеленського залучити Польщу до конфлікту з Росією. Раніше Гавковський критикував Зеленського за його намір перехоплювати російські ракети та дрони в українському повітряному просторі, вважаючи, що це може призвести до втягнення Польщі у війну з Росією.

4 листопада міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів чергову онлайн-нараду з керівниками українських дипломатичних представництв за кордоном у форматі ZOOM. Під час зустрічі він висловив своє незадоволення щодо пасивності багатьох українських послів у арабських і африканських країнах. Сибіга зазначив, що його вкрай вразило запитання, яке він почув під час свого візиту до Близького Сходу та Африки від султана Оману та керівництва Анголи: "Чи дійсно в Україні триває війна?"

На 5 листопада в Україні функціонують 82% котелень, а 70% житлових будинків вже підключено до системи теплопостачання.

Кабінет міністрів

Польоти в одному з українських аеропортів - "Львів" або "Бориспіль" - можуть відновити до кінця січня 2025 року. Забезпечити механізми страхування для авіації буде простіше, якщо літаки почнуть літати з аеропорту "Львів", але Глава держави Зеленський наполягає на тому, щоб першим було відкрито міжнародний аеропорт "Бориспіль".

ОГЛЯД: Костянтин Криволап, спеціаліст у сфері авіації, зазначає: "Найменше, що потрібно зробити, це сконцентрувати засоби протиповітряної оборони. Однак варто пам’ятати, що навіть за найкращих умов вони не можуть забезпечити абсолютний захист, що, в свою чергу, вплине на ціни авіаперевезень. Чим вища ймовірність атак, тим більшими будуть витрати на страхування. І в певний момент розмір страховки може стати настільки значним, що виконання рейсу просто не має сенсу".

Міністерство оборони отримало свій перший патент на інноваційну технологію, що дозволяє виявляти ворожі FPV-дрони, яка отримала назву "Вітряк М".

Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Дмитро Лубінець провів зустріч з російською колегою Тетяною Москальковою на території Республіки Білорусь, яка відбулася за підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Державне бюро розслідувань займається досудовим розслідуванням інциденту, пов'язаного з аварією винищувача F-16, внаслідок якої загинув пілот Олексій Месь. У рамках розслідування призначено 11 експертиз. 26 серпня 2024 року, під час відбиття потужної атаки російських ракет і авіації, трагічно загинув український льотчик Олексій Месь.

У новій версії додатку "Резерв+" з'явилась можливість оформлення онлайн-відстрочки від мобілізації.

Воїни спецпідрозділів ГУР Міноборони України "Артан" і "Шаман", які отримали поранення під час бойових дій, взяли участь у марафоні морської піхоти Сполучених Штатів Америки.

В рамках фестивалю "Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України", що проходив у Києві, були продемонстровані стартапи, які можуть зміцнити обороноздатність України, забезпечуючи технологічну перевагу у бойових умовах.

Адміністрація Київського національного університету ім. Тараса Шевченка заборонила своїм співробітникам використовувати зі службовою метою месенджер Telegram.

Український кардіохірург Ілля Ємець потрапив до списку 100 найкращих фахівців у світі, що займаються лікуванням вроджених вад серця, та отримав звання почесного члена Американської спільноти кардіохірургів (US Congenital Heart Surgeons' Society, CHSS).

Міністерство внутрішніх справ України та американське посольство уклали угоду щодо зміцнення співробітництва у сфері проведення ДНК-експертиз та ідентифікації невпізнаних тіл загиблих, щоб притягнути Росію до відповідальності.

ЕКОНОМІКА ВІЙНИ

Кабінет Міністрів України виніс на розгляд Верховної Ради проект закону "Про Державний бюджет України на 2025 рік", який підготовлено для другого читання, відповідно до інформації на урядовому сайті.

У жовтні 2024 року експорт українських товарів перевищив 3,8 мільярда доларів США, встановивши новий рекорд за весь рік у грошовому вираженні.

Від початку повномасштабної війни зі спецрахунку, відкритого Національним банком України на потреби оборони, перераховано майже 37,8 млрд грн, у жовтні 2024 року - понад 563,4 млн грн.

У січні-жовтні 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 1,67 трлн гривень.

Міжнародні резерви України зменшилися на 6% протягом жовтня, і на 1 листопада 2024 року вони досягли 36,6 мільярдів доларів США.

Протягом десяти місяців 2024 року надходження до бюджету від податків на виробництво та реалізацію лікеро-горілчаних виробів зросли на 43,5% у порівнянні з тим же періодом 2021 року.

У межах підготовки до зими уряд України домовився з партнерами про збільшення фізичного обсягу імпорту електроенергії до 2,1 ГВт та про додатковий обсяг "аварійної підтримки".

Згідно з інформацією, наданою порталом EnergyMap, у жовтні 2024 року Україна скоротила імпорт електроенергії на 58% у порівнянні з вереснем, досягнувши обсягу 181,8 тисячі МВт-год. Водночас експорт електроенергії виріс у 88 разів, склавши 60,7 тисячі МВт-год.

У жовтні ціни для споживачів піднялися на 1,8% у порівнянні з вереснем; річний темп інфляції збільшився до 9,7%.

Велика Британія оголосила про запровадження нових санкцій проти військово-промислового комплексу РФ та підтримуваних Росією груп найманців. Це найбільший пакет санкцій проти РФ, запроваджений Британією з травня 2023 року.

Білий дім планує прискорити постачання Україні залишкових партій оборонної допомоги на тлі ризиків, що адміністрація Трампа може припинити ухвалену раніше підтримку.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль висловив думку, що можливість постачання озброєння Україні залишається відкритою. Він підкреслив, що остаточне рішення щодо цього питання буде ґрунтуватися на "ступені участі Північної Кореї" у конфлікті між Росією та Україною.

Північноатлантична рада 8 листопада рішуче засудила дії Росії та КНДР, які стосуються небезпечного розширення російської агресивної війни проти України, що не була спровокована.

Франція планує відправити Україні додаткову партію далекобійних ракет SCALP та ракет Mistral для протиповітряної оборони.

Австралія надасть Україні 14 морських високоманеврених катерів RHIB з жорстким корпусом.

Європейське бюро по боротьбі із зловживаннями та шахрайством (OLAF) ініціювало розслідування щодо лазівки, що надає можливість таким державам, як Туреччина, постачати підсанкційну російську нафту до Європейського Союзу під виглядом іншого бренду.

Німецько-французьке оборонне партнерство KNDS планує передати Україні колісні гаубиці RCH 155 у квітні наступного року.

Уряд Литви вирішив подати до Сейму законопроєкт, що дозволить державним органам країни здійснювати закупівлю зброї категорії А для потреб України.

Європейський Союз подовжив термін дії військової тренувальної місії в Україні на два роки та надав додаткові фінансові ресурси для підтримки її роботи.

4 листопада канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив думку, що немає потреби в ухваленні "нових рішень" щодо членства України в НАТО, зокрема в контексті надання їй запрошення.

У рамках нової програми "Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво" (RISE) Україна підписала угоди зі Світовим банком на суму майже 600 млн доларів.

Програма USAID "Конкурентоспроможна економіка України" оголошує про старт нової ініціативи з фінансування у розмірі $1,8 мільйона, спрямованої на підтримку освіти та працевлаштування громадян України.

4.11 За результатами підрахунку всіх голосів у другому турі виборів президента Молдови перемогу здобула чинна глава держави Мая Санду. За неї віддали свої голоси майже 930 тисяч виборців, або ж 55,33% тих, хто взяв участь у голосуванні.

КОМЕНТАР: Владислав Кульмінський, експерт з Молдови та виконавчий директор Інституту стратегічних ініціатив (Кишинів), зазначає: "Росія не залишить спроби знову привернути Молдову до своєї сфери впливу. Проте процес стане більш ускладненим, адже тепер немає сумнівів у тому, що вибір нашої країни спрямований на Європейський Союз. Я переконаний, що ЄС також відреагує належним чином, оскільки вони усвідомлюють, який шлях ми обрали. У цих виборах було застосовано фінансові ресурси, фальшиві новини та дезінформацію. Усе, що тільки можна було використати. І, зрештою, це не дало результатів."

4.11 у Фінляндії розпочалися найбільші артилерійські навчання країн НАТО в Європі - "Удар блискавки-24", які частиною серії навчань "Динамічний фронт-25", що проводяться на території п'яти європейських країн - Фінляндії, Естонії, Німеччини, Румунії та Польщі.

8.11 Світовий банк повідомив про запуск нового програми підтримки для України, яка склала 750 мільйонів доларів.

Варшава не надасть Києву літаки МіГ, оскільки вони в даний момент "забезпечують безпеку польського повітряного простору". Наступного тижня буде оприлюднено звіт про військову допомогу, яку Польща надала Україні до цього часу.

7.11 Президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр сказав, що готовий буде розпустити Бундестаг у разі, якщо той висловить недовіру канцлеру та його уряду. Напередодні ввечері канцлер ФРН Олаф Шольц заявив про те, що звільняє свого міністра фінансів, який є лідером Вільної демократичної партії, яка входила в правлячу коаліцію.

Міністерство оборони США відправило на Близький Схід додаткові 12 винищувачів типу F-15E перед очікуваною новою атакою Ірану на Ізраїль.

8.11 новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп повідомив, що його керівниця передвиборчого штабу Сьюзі Вайлз займе посаду голови апарату Білого дому.

Посол України у Великій Британії Валерій Залужний, за запрошенням Королівської армії Нідерландів та Бундесверу, став учасником міжнародного семінару, присвяченого обговоренню стратегічних оборонних перспектив. Під час заходу він також висвітлив еволюцію технологій, що застосовуються на полі бою.

5.11/ Український легіон: за місяць у Любліні - понад пів тисячі заявок від українців з 30 країн

ЦИТАТА: "Слід зазначити, що навчання не проводитиметься на базі Литовсько-польсько-української бригади (ЛитПолУкрбриг), як повідомляли деякі медіа. Інструктори з країн НАТО займатимуться підготовкою. Загалом, базовий курс навчання, відповідно до стандартів НАТО, триватиме 35 днів. Після цього військовослужбовці, які потребують спеціалізованого навчання, матимуть можливість пройти додаткову підготовку в інших місцях."

07.11/ Володимир Огризко, колишній міністр закордонних справ України та керівник Центру досліджень Росії, висловив думку: "...ми будемо працювати над тим, щоб Дональд Трамп опинився на нашому, позитивному боці історії. Це потрібно робити вже зараз, коли тільки починає формуватися нова адміністрація президента та склад Конгресу. Тобто, варто зайняти проактивну позицію, а не чекати. Необхідно налагоджувати нові зв’язки, організовувати зустрічі, переконувати..."

07.11/ В'язниці в Росії закриваються через війну в Україні: кількість ув'язнених зменшується.

ЦИТАТА: "Нині в колоніях і тюрмах РФ перебуває близько 300 000 - 350 000 тисяч ув'язнених. Це удвічі менше, ніж 10 років тому. Головна причина- війна в Україні".

07.11/ Трамп знову в Білому домі: Які перспективи для України?

ЦИТАТА: "Поки невідомо, якою буде зовнішня політика адміністрації Дональда Трампа. Можна, звісно, подивитися на попередній досвід його президентства, а також передвиборчі заяви, але позицію нової адміністрації у закордонних справах визначатиме головним чином команда, яку обере новий президент. Ключовими у цьому зв'язку будуть кандидатури на посади держсекретаря США, міністра оборони, радника з питань нацбезпеки та інших високопоставлених членів Ради безпеки Білого дому".

07.11/ Відновлення авіасполучення в Україні: які можливості існують і коли це може статися

ЦИТАТА: "Попри військові ризики Україна не зупиняє потяги, а вони є дуже повільними на відміну від літаків. Проте всі чомусь вирішили, що авіація більш небезпечна. Це не зовсім правильно з точки зору оцінки ризиків. Тим більше, що є технології, як зробити польоти навіть у нинішніх умовах безпечними. Головне - правильно розташовані засоби ППО та розрахована страховка".

#НАТО #Молдова #Дональд Трамп #Google #Литва #Олаф Шольц #Національний банк України #Європейський Союз #Європа #Росія #Укрінформ #Боєприпаси #Україна #Міністерство оборони (Україна) #Уряд України #Київ #Мобілізація #Володимир Зеленський #Президент України #Сполучене Королівство #Республіканська партія (США) #Польща #Німеччина #Збройні сили України #Росіяни #Білий дім #Безпілотний літальний апарат #Воєнний стан #Аеропорт #Північна Корея #Джо Байден #Курська область #Протиповітряна боротьба #Міністр оборони #Ракета. #Міністерство закордонних справ (Україна) #Івано-Франківськ #Харківська область #Вільна демократична партія (Німеччина) #Донецька область #Воєнна розвідка #Франк-Вальтер Штайнмаєр #Міністерство закордонних справ #Вибух! #Андрій Єрмак #Безпілотний бойовий літальний апарат #Полон #Головне управління розвідки Міністерства оборони України #Сили спеціального призначення #Служба безпеки України #Дагестан #Каспійськ #Хосеп Боррель #Олександр Захарченко #Курська губернія #Буча, Київська область #Київський національний університет імені Тараса Шевченка #Літаки Сікорського #ДТЕК

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги