
Світ, що переживає процес переозброєння, буде пильно стежити за військовими можливостями Росії. На думку експерта, це може не лише не допомогти, а й стати передвісником серйозних проблем.
Російський лідер Володимир Путін прагне представити парад 9 травня у Москві як свідчення того, що "Кремль залишається сильним". Однак, цей захід також можна сприймати як ознаку втоми від війни, зазначає аналітик британського видання Times Роджер Боєс.
Цього п'ятниці на Червоній площі зберуться союзники Путіна, спостерігаючи за небом з напруженим очікуванням – можливо, український безпілотник зуміє обійти московську систему протиповітряної оборони. Після трьох років війни російські збройні сили зазнали значних втрат, і парад сприймається не стільки як святковий захід, скільки як демонстрація "могутності Кремля".
Важливість події полягає не в парадному блиску, а в натяку на небезпеку. Один із гостей, Ніколас Мадуро, вже мав досвід атаки безпілотником у 2018 році. Аналітики тим часом оцінюватимуть модернізацію Т-72, "Іскандерів-М" і мобільних міжконтинентальних ракет -- ядерна Росія демонструватиме готовність до війни з НАТО.
Боєс зауважує:
"Росія може бути втомлена від війни, але вона залишається готовою до війни".
Незважаючи на сподівання на можливу зміни в позиції Вашингтона стосовно України, адміністрація США зміцнює свої оборонні можливості, готуючись до можливого конфлікту з Китаєм. Це, в свою чергу, ставить під сумнів амбіції Путіна як партнера Сі Цзіньпіна, хоча присутність китайської почесної варти в Москві свідчить про продовження військової координації між країнами.
Європа, у свою чергу, активізує свої ресурси: після вторгнення в Україну військові витрати Німеччини зросли приблизно на 30%, перевищивши навіть витрати Великої Британії. Це стало наслідком обіцянок канцлера Шольца, а його наступник Фрідріх Мерц вже запустив нову етап гонки озброєнь.
"Оливковий відтінок набув популярності, ставши новим символом зеленого кольору", - підкреслює один з німецьких інвесторів.
Європейські керівники розглядають це не лише як економічну вигоду, а й як стратегічну потребу. Анонімний представник французького уряду стверджує:
"Ми не можемо дозволити іншим гравцям вирішувати питання нашої оборони на відстані".
Компанії на кшталт Rheinmetall активно збільшують обсяги виробництва боєприпасів, з метою зменшити залежність від Китаю в ланцюгах постачання. НАТО готується до саміту, на якому учасники оцінять, чи достатньо швидко Європа здійснює переозброєння, щоб мати можливість самостійно стримувати російську агресію.
Стратегія Трампа кардинально інша, ніж у Рейгана. США не готові до повноцінної воєнної економіки: при споживанні Україною до 15 000 снарядів на день, виробництво США забезпечує лише 40 000 на місяць.
"Чи вигідно США розширюватися до повноцінної воєнної економіки? Ймовірно, ні", - пише оглядач.
Більш реалістична мета -- ослабити союз Росії з Китаєм. У разі української капітуляції Москва отримала б свободу дистанціюватися від Пекіна.
Парад у Москві -- це водночас і демонстрація м'язів, і спроба відволікання. Справжня загроза для США може йти з моря, зокрема з боку Китаю, чия суднобудівна промисловість у 200 разів більша за американську.
Однак найтривожніше – це безконтрольне розширення конфліктних зон: від Ізраїлю до Ірану, від Індії до Пакистану. Уроки 20-го століття попереджають нас: переозброєння може виявитися не вирішенням проблеми, а ознакою наближення катастрофи.
У Кремлі повідомили, що на параді, що відбудеться в Москві на честь Путіна, очікуються делегації з 29 країн. Серед запрошених – представники Китаю, Єгипту, Казахстану, Азербайджану, Білорусі та низки інших держав.
Цікаво зазначити, що Путін односторонньо оголосив про триденне припинення вогню, яке має тривати з 00:00 8 травня до 00:00 11 травня. Однак Україна відмовилася прийняти цю ініціативу.
WP допускає, що на 9 травня Сили оборони України можуть атакувати російські регіони, але не саму Москву. Зазначається, що шанси на успіх такої операції не будуть великими, з огляду на те, що Росія стягує на захист своєї столиці засоби ППО.
#НАТО #Дональд Трамп #Казахстан #Азербайджан #Європа #Росія #Економіка #Боєприпаси #Україна #Москва #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Сполучене Королівство #Німеччина #Кремль (фортифікаційна споруда) #Володимир Путін #Вашингтон, округ Колумбія #Індія #Ізраїль #Капітуляція (капітуляція) #Пекін #Безпілотний літальний апарат #Оболонка (снаряд) #Чиновник #Канцлер #Іран #Білорусь #Сі Цзіньпін #Єгипет #Імператорська російська армія #Рональд Рейган #Протиповітряна оборона #Пакистан #Міжконтинентальна балістична ракета #Суднобудування #T-72 #Ніколас Мадуро #Парад #Червона площа #Засоби ППО