
Кількість пасажирів, які перетнули український кордон з 10 по 16 травня, знизилася на 4,3% і становила 491 тисячу осіб, згідно з інформацією, опублікованою Державною прикордонною службою в Facebook.
Згідно із ними, потік на виїзд скоротився на 9,7% - з 279 тис. до 252 тис., тоді як на в'їзд збільшився на 2,1% - з 234 тис. до 239 тис.
На цьому тижні число транспортних засобів, що перетнули пункти пропуску, знизилося з 124 тисяч до 123 тисяч. Водночас, кількість автомобілів, що перевозять гуманітарні вантажі, зросла з 498 до 526.
Згідно з інформацією з Держприкордонслужби, у неділю о 15:00 на польському кордоні спостерігалися черги на кількох пунктах пропуску: в "Устилузі" – 35 автомобілів, а в "Краківці" та "Шегини" – по 20. Що стосується інших ділянок кордону, то на кордоні з Румунією виникла несподівано велика черга в пункті пропуску "Порубне", де проходить другий тур президентських виборів, – 60 машин. В інших пунктах заторів не було.
Сумарні показники перетину кордону людьми цього року менше минулорічних, коли Великдень для православних та греко-католиків прийшовся на 5 травня: тоді за подібні сім днів з України виїхало 309 тис. та в'їхало 239 тис. людей, потік машин становив 135 тис.
Згідно з повідомленнями, з 10 травня 2022 року, після початку війни, відтік біженців з України змінився на приплив, який тривав до 23 вересня 2022 року і складав 409 тисяч осіб. Проте з кінця вересня ситуація змінилася, ймовірно, через новини про мобілізацію в Росії та "псевдореферендуми" в окупованих регіонах, а також через інтенсивні обстріли енергетичних об'єктів. В результаті, з того часу почало спостерігатися перевищення числа тих, хто виїжджає, над тими, хто в'їжджає. Загалом, з кінця вересня 2022 року до першої річниці повномасштабної війни, цей показник досяг 223 тисяч осіб.
Протягом другого року повномасштабної війни, згідно з даними Державної прикордонної служби, кількість виїздів з України перевищила в'їзди на 25 тисяч. У третій рік це відставання збільшилося до 187 тисяч, а на початку четвертого року різниця становила вже 21 тисячу.
На початку березня 2023 року заступник міністра економіки Сергій Соболєв підкреслив, що повернення кожних 100 тисяч українців в країну сприяє зростанню валового внутрішнього продукту на 0,5%.
Нацбанк у квітневому інфляційному звіті знову оцінив відтік з України 2024 року в 0,5 млн (за даними Держприкордонслужби - 0,315 млн). В абсолютних цифрах ідеться про зростання кількості мігрантів, які залишаються за кордоном, 2024 року до 6,8 млн. НБУ також зберіг прогноз відтоку 2025 року на рівні 0,2 млн.
Відповідно до нових даних Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, станом на 17 квітня 2025 року кількість українців, які знайшли притулок у Європі, становила 6,358 мільйона, а у всьому світі — 6,918 мільйона, що на 15 тисяч менше порівняно з 20 березня.
У самій Україні, за останніми даними ООН на кінець минулого року, 3,669 млн внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Перетини західного кордону України, тис.:
Інформація: Державна прикордонна служба
Source: https://www.facebook.com/zahidnuy.kordon
#Facebook #Національний банк України #Європа #Росія #Економіка #Мобілізація #Українці #Біженець #Машина. #Інфраструктура #Організація Об'єднаних Націй #Валовий внутрішній продукт #Міграція населення #Друга Польська Республіка #Вантаж #Українська Греко-Католицька Церква #2004 Президентські вибори в Україні #Транспортний засіб #Внутрішньо переміщені особи #Державний кордон України #Шегині. #Східна Православна Церква #Великдень #Державна прикордонна служба України #Управління Верховного комісара ООН у справах біженців #Краківець #Порубне #Устилуг