Пауелл висловив занепокоєння щодо можливих коливань інфляції в найближчому майбутньому.

Сучасний стан економіки свідчить про те, що Федеральній резервній системі, ймовірно, знадобиться підготуватися до неочікуваних коливань у сфері пропозиції протягом найближчих років, зазначив голова ФРС Джером Пауелл.

За його словами, нинішні довгострокові відсоткові ставки помітно перевищують рівень, що спостерігався протягом десяти років після глобальної фінансової кризи 2007-2008 років.

"Зростання реальних процентних ставок може свідчити про ймовірність того, що інфляція в майбутньому стане більш нестабільною, ніж у 2010-х роках", - зазначив Пауелл під час своєї промови на конференції в четвер.

Ключова процентна ставка Федрезерву зараз перебуває в діапазоні від 4,25% до 4,5%.

Пауелл також обговорив у своєму виступі питання перегляду стратегії Федеральної резервної системи, що відбувається кожні п’ять років. Нинішня стратегія, яка дозволяє центробанку допустити короткочасне перевищення цільового рівня інфляції у 2%, була затверджена в 2019 році, коли головним занепокоєнням для розвинених економік була занадто низька інфляція.

За словами Пауелла, нова стратегія враховуватиме досвід різкого прискорення інфляції в період після пандемії коронавірусу.

Федрезерв зробить так, щоб нова стратегія "була стійкою до широкого спектру економічних умов і подій", сказав він.

#Інфляція #Економіка #Ставок #Відсоткова ставка #Фінансова криза 2007-2008 років #Федеральна резервна система

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Пауелл висловив занепокоєння щодо можливих коливань інфляції в найближчому майбутньому.
Кабінет Міністрів України, очолюваний Сергієм Марченком, разом із міністрами фінансів партнерських держав та Президентом Європейського банку реконструкції та розвитку провели обговорення щодо шляхів співпраці для успішного відновлення.
Кабінет Міністрів України - Зміни у сфері екологічного захисту та європейська інтеграція: що бізнесу слід очікувати?
Теги