Пекін випустив сигнал тривоги щодо можливих геологічних катастроф внаслідок сильних опадів | УНН

Пекінське метеорологічне управління випустило тривожне повідомлення про можливі зсуви та селеві потоки для десяти районів столиці у зв'язку з інтенсивними опадами. Більше 46 тисяч осіб зазнали шкоди, 4655 людей було евакуйовано, а 13 річок перевищили критичний рівень повеней.

У суботу Пекін випустив попередження про можливі геологічні катастрофи, зокрема зсуви та селі, після потужних опадів, які випадали напередодні. Штормові системи, що рухаються на півночі Китаю, вдруге цього року викликали дощі в сусідньому Баодіні, як повідомляє УНН із посиланням на Reuters.

Попередження Пекінського метеорологічного агентства для 10 з 16 районів міста з'явилося після того, як місцева влада також попередила про раптові повені в гірських районах.

Згідно з інформацією від CCTV, злива виявилася катастрофічною, торкнувшись понад 46 000 осіб і змусивши 4655 з них залишити свої домівки.

Північний Китай протягом останніх років пережив безпрецедентні опади, що ставить під загрозу густонаселені міста, такі як Пекін, через можливість повеней. Деякі дослідники вважають, що збільшення кількості опадів у цій зазвичай сухій частині країни може бути наслідком глобального потепління.

Міністерство водних ресурсів Китаю надіслало спеціальні попередження 11 провінціям і регіонам, серед яких Пекін та Хебей, щодо загрози повеней, викликаних малими та середніми річками, які виходять із гірських районів.

Зазначене попередження також було спрямоване на те, щоб гарантувати захист водосховищ і мулових дамб у періоди повеней.

Сильні дощі, що пройшли по всій країні, викликали підвищення рівня води в 13 ріках, розташованих у семи провінціях, що перевищує критичну позначку на 1,4 метра (4,6 фута). Про це повідомляє CCTV, посилаючись на дані міністерства, оприлюднені в суботу вранці.

Тропічний шторм призвів до загибелі людей через повені у В'єтнамі, внаслідок чого більше 3700 осель опинилися під водою. 24 липня 2025 року, 16:20 * 2992 перегляди

Серед цих річок одна — притока Дахей, що протікає у Внутрішній Монголії, а інша — річка Яньхе в Шеньсі, зафіксували найбільш значні повені з моменту початку спостережень.

Ці буревії входять до загальної тенденції екстремальних погодних умов у Китаї, що викликані східноазійським мусоном, і мають значний вплив на другу за величиною економіку світу.

У спеціальному бюлетені CCTV було зазначено, що два маленькі водосховища на північному сході провінції Цзілінь перевищують допустимі рівні під час повеней, оскільки річки продовжують виходити з берегів. Місцеві органи влади розпочали процес активації п'яти великих водосховищ для полегшення скидання паводкових вод.

Влада Китаю уважно моніторить екстремальні опади та інтенсивні повені, оскільки ці природні явища ставлять під загрозу застарілі системи протиповеневого захисту, можуть призвести до переміщення мільйонів осіб і завдати шкоди сільському господарству, яке оцінюється в 2,8 трильйона доларів.

#Reuters #Економіка #Дощ #Китай (регіон) #Пекін #Зсув #Опади #Потоп #В'єтнам #Дамба. #Шторм #Геологія #Зміна клімату #Водні ресурси #Китайська мова #Водосховище #Внутрішня Монголія #Хебей. #Тег #Притока #Цзілінь #Шеньсі

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
В Греції через лісові пожежі проводять евакуацію цілих населених пунктів.
"Право на помилку" більше не є актуальним: як відновити репутацію України.
Помер заступник міського голови Харкова Михайло Фатєєв - Всі новини Харкова.
Теги