З 1 березня планується підвищення пенсій на суму від 100 до 1500 гривень.

З 1 березня будуть проіндексовані пенсії для шести категорій одержувачів.

Відповідну інформацію оприлюднило Міністерство соціальної політики, зазначає DailyLviv.com.

Згідно з чинними нормами права, щорічно 1 березня повинна проводитись індексація пенсій. Однак під час воєнного стану Уряд має право встановлювати умови індексації, враховуючи вплив, який безпекова ситуація справляє на бюджет держави та фінансову систему.

Незважаючи на військові дії, Уряд вже третій рік поспіль здійснює індексацію пенсій, оскільки це один з важливих механізмів підтримки найбільш вразливих верств населення.

Для того щоб забезпечити індексацію вже призначених пенсій і страхових виплат, а також підвищити фінансову підтримку найбільш уразливих груп населення, 25 лютого Уряд прийняв рішення про проведення індексації пенсій у 2025 році.

Завдяки проведеній індексації, з 1 березня пенсії підвищаться на 11,5% для більше ніж 10 мільйонів громадян.

Розмір індексації визначено на основі офіційних економічних показників за 2024 рік: прогнозується підвищення споживчих цін на 12% та зростання середньої заробітної плати в період з 2022 по 2024 роки на 11%.

Відповідно до прийнятої постанови, з 1 березня будуть проіндексовані пенсії для:

9,2 млн пенсіонерів, яким пенсію призначено на загальних підставах;

672 тисячі пенсіонерів правоохоронних органів.

98 тисяч людей, що отримують пенсії у зв'язку з інвалідністю та втратою годувальника через наслідки Чорнобильської катастрофи;

79,6 тисяч осіб похилого віку з інвалідністю, що виникла внаслідок війни, а також учасників військових дій, отримують найменші пенсійні виплати.

23,4 тис. пенсіонерів-колишніх працівників органів місцевого самоврядування та державних службовців;

"Цим рішенням ми вже втретє виправляємо недосконалість пенсійного законодавства, через яку найнижчі пенсії під час індексації раніше майже не зростали. Тому цього року знову буде проіндексовано найнижчі пенсії, які до 2023 року під індексацію не потрапляли. Середній прогнозний рівень зростання пенсій після індексації складе 556 грн, розмір середньої пенсії в Україні зросте з 5789 грн до 6345 грн", - зауважила Міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

З 1 березня відбудеться індексація щомісячних страхових виплат для 158 тисяч осіб, які постраждали внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, що призвели до втрати працездатності. Це також стосується тих, хто має право на отримання страхових виплат у разі смерті потерпілого.

Також 1 квітня відбудеться автоматичний перерахунок пенсій для 629 тис. працюючих пенсіонерів (з урахуванням їх оновленого страхового стажу).

У той же час впроваджуються тимчасові обмеження на максимальний розмір індексації пенсій. Величина підвищення, яке буде здійснено в результаті індексації, не перевищуватиме 1500 грн для всіх пенсіонерів і отримувачів страхових виплат, незалежно від їхньої категорії. Це дозволить більш справедливо розподілити обмежені фінансові ресурси для проведення індексації та гарантувати підвищення пенсій для українців, які отримують найменші суми виплат.

Мінімальний розмір підвищення пенсій становитиме не менше, ніж 100 грн.

#Сміливіше. #Економіка #Пенсіонерка #Законодавство #Воєнний стан #Міністерство соціальної політики України #Державний бюджет #Пенсія #Інвалідність #Місцеве самоврядування #Державна служба #Працездатність людини #Хвороба #Нещасний випадок #Чорнобильська катастрофа #Учасник бойових дій

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Трамп розподіляє Україну разом із Путіним. Тайвань стурбований, що може опинитися під загрозою наступним - The Telegraph.
Трамп зазначив, що мита на імпортовані товари з Канади та Мексики можуть зрости.
Трамп виконує всі завдання для Путіна: експерт з Росії розкрив основну тактику Кремля.
Теги