Згідно з німецькими експертами, можливий успіх Росії обійшовся б Німеччині у 10-20 разів дорожче, ніж надана підтримка Україні.

За повідомленням Укрінформ, це зазначено в аналітичному звіті "Яка ціна відсутності підтримки України", який був опублікований Кільським інститутом світової економіки (IfW Kiel).

Всупереч твердженням про величезні обсяги допомоги, військова підтримка України Німеччиною з 2022 року, початку повномасштабного вторгнення, була низькою з макроекономічної точки зору, зазначають економісти. Після 24 лютого 2022 року Федеративна Республіка надала військову допомогу на загальну суму 10,6 мільярда євро, в середньому близько 4 мільярдів на рік, або 0,1 відсотка ВВП.

Проте зупинка цієї допомоги та можливе здобуття перемоги Росією може обернутися для Німеччини щорічними витратами, що в 10-20 разів перевищують поточні. Експерти оцінюють, що ці витрати можуть сягати від 1% до 2% ВВП на рік, що є приблизно у 10-20 разів більшим за нинішній обсяг військової підтримки. Вони пояснюють, чому перемога Росії призведе до значно більших економічних втрат і чому Німеччина має вагомий економічний інтерес у продовженні та розширенні допомоги Україні.

"Лише з економічної точки зору, якщо ми ігноруємо політичні та гуманітарні причини, в інтересах Німеччини надавати більше військової допомоги Україні,

"Адже в кінцевому підсумку це стане для нас більш економічно вигідним варіантом", -- прокоментував Йоганнес Біндер, дослідник IfW Kiel та співавтор звіту.

Другий співавтор Моріц Шуларік також підтримує цю думку: "На нашу думку, вартість для Німеччини у випадку перемоги Росії може бути приблизно вдесятеро більшою, ніж поточні обсяги військової допомоги, які ми надаємо".

Відповідно до їхніх аналізів, існує три ключові фактори, які можуть призвести до значних додаткових витрат у випадку завершення підтримки та перемоги Росії. Перша причина полягає в тому, що Німеччина буде змушена адаптуватися до збільшення кількості біженців, що створить додатковий тягар на житлову, медичну та освітню системи. По-друге, Федеративна Республіка змушена буде суттєво підвищити свій фінансовий внесок у забезпечення безпеки в Європі. І нарешті, країна зіткнеться з економічними втратами через порушення в торгівлі та зменшення прямих інвестицій в Україну.

Автори також зазначають, що з економічної перспективи Москву можна буде спонукати до серйозних мирних переговорів лише в тому випадку, якщо режим втратить шанси на військову перемогу і більше не зможе використовувати ситуацію з виснаженням України чи зменшенням підтримки з боку Заходу.

Отже, оптимальним шляхом до досягнення миру є посилення військової підтримки замість того,

"щоб оскаржити її нинішній статус", -- радить Біндер.

Зазначається, що економічно Європа зможе постійно нарощувати виробництво оборонної продукції та виступати реальним геополітичним гравцем. Проте припинення підтримки Заходу означало б запрошення Росії продовжувати її агресивну війну.

Військова підтримка України Німеччиноювідповідає економічним і стратегічним інтересам країни, резюмують експерти. Вони переконані, що лише зберігаючи надійні засоби стримування та збільшуючи військову допомогу, Німеччина може запобігти великому конфлікту, забезпечити довгострокову безпеку Європи та захистити принципи міжнародного права.

Читайте також: Зеленський і Габек обговорили потреби України в ППО та спільні оборонні проєкти з Німеччиною Як повідомлялося, ФРН постійно підкреслює, що є другим найбільшим у світі та найбільшим у Європі партнером Києва з точки зору надання всебічної допомоги.

#Європа #Росія #Укрінформ #Економіка #Україна #Київ #Інвестиції #Москва #Вчений #Євро #Німеччина #Біженець #Валовий внутрішній продукт #Західна Європа #Протиповітряна боротьба #Макроекономіка #Охорона здоров'я #Кіль #Міжнародне право

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Голова Тимчасової слідчої комісії наполягає на проведенні розслідування щодо встановлення тарифів на транспортування газу.
У листопаді громадяни України змогли зібрати вдвічі більшу суму Нацкешбеку порівняно з жовтнем, повідомляє Delo.ua.
Шольц висловився про систему Taurus у свіжій заяві.
Теги