Після закінчення війни в Україні очікується приплив мігрантів, включаючи людей з європейських країн, - стверджує демограф.

Проте це може статися лише в тому випадку, якщо економіка розпочне швидке відновлення, і при цьому йдеться про нову, сучасну економічну модель, а не повернення до попередніх часів.

Через демографічну кризу Україні після війни знадобляться трудові мігранти з інших країн. Якщо Україна зможе залучити достатньо інвестицій і тут буде серйозний економічний бум, то після війни сюди приїдуть не тільки люди з бідних країн. Таку думку в інтерв'ю Центру протидії дезінформації висловила Елла Лібанова, директорка Інституту демографії та соціальних наук імені М.В. Птухи НАН України.

"Європейці вирушать у подорож. Адже тут, окрім фінансових можливостей, існує шанс на самореалізацію, якого бракує в країнах з стабільною економікою, які не зазнають революційних змін. Революція відкриває нові перспективи. Ми не плануємо відновлювати стару економіку, а налаштовані на створення нової, сучасної економічної системи. Це вже видно на прикладі розвитку воєнної промисловості," - підкреслила Лібанова.

Вона додала, що перед початком пандемії COVID-19 в Росії було проведено серйозне дослідження діаспори середньої Азії. І виявилося, що велика частина мігрантів там має вищу освіту.

"Так, вони працювали двірниками, але вони мали вищу освіту. Тобто їдуть найбільш активні. Просто на їхній Батьківщині не було роботи від слова зовсім. А їм треба заробляти, дітей годувати. І вони їхали до Москви. І якщо до нас поїдуть люди освічені, активні, які хотітимуть працювати, то нічого страшного", - додала Лібанова.

Раніше у Верховній Раді повідомили, що наразі за кордоном перебувають 7,7 мільйона громадян України. З них 5,3 мільйона живуть на території країн ЄС.

За словами президента Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника, після війни Україні доведеться залучати трудових мігрантів. Зокрема це можна робити в країнах зі значно нижчим рівнем життя, ніж в Україні.

#Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Інвестиції #Москва #Мігрант #Демографія #Азія #Вища освіта #Коронавірус #Пандемія #Національна академія наук України #Революція #Соціальні науки #Діаспора #Промисловість (виробництво) #Лібанова Елла Марленівна #Демографічна ситуація в Європі

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
З кожним днем все менше українців прагнуть повернутися на батьківщину: як змінилася чисельність біженців за останній рік.
Консультант з національної безпеки США висловлює "незадоволення" стосовно взаємодії команди Трампа з Україною та підтримує концепцію "шатлової дипломатії".
Знищити Україну швидко та економічно - які наміри у США щодо Росії і які методи протидії цьому існують.
Теги