Додаткові місяці активних наступальних дій лише посилять труднощі, з якими стикається Росія.
Під час наступу по українських землях цієї осені окупаційні війська зазнали втрат приблизно 53 військових на кожен квадратний кілометр території.
Згідно з доповіддю Інституту вивчення війни, "Кремль продовжує нести великі втрати серед особового складу, намагаючись досягти тактичних перемог у західній частині Донецької області, що пов'язано з тривалими військовими зусиллями Росії та середньостроковими можливостями її економіки".
Згідно з інформацією від українського Генерального штабу, середньодобові втрати Російської Федерації в листопаді 2024 року сягнули рекордного рівня - 1 523 загиблих на добу. Вперше 28 листопада 2024 року агресори зазнали втрат, що перевищили 2 000 осіб за один день.
Загалом у листопаді ворог втратив 45 690 солдатів. У Міноборони Британії додали, що листопад 2024 року став п'ятим місяцем поспіль, коли втрати агресора тільки зростали.
Відповідно до геолокаційних даних, загарбники рухалися зі швидкістю близько 27,96 квадратних кілометрів щодня, захопивши в сумі 839 квадратних кілометрів території в Україні та Курській області протягом листопада.
В Інституті вивчення війни зазначили, що у вересні та жовтні 2024 року російські збройні сили зазнали істотних втрат, які сягнули близько 80 110 військових. Це сталося в обмін на приблизно 1 517 квадратних кілометрів території, захопленої в Україні та Курській області.
Таким чином, окупанти втратили приблизно 125 800 осіб протягом періоду інтенсивних наступальних операцій у вересні, жовтні та листопаді 2024 року при захопленні 2 356 квадратних кілометрів. Що означає, що за захоплення кожного кілометра помирали приблизно 53 російських військових.
Обмежені можливості робочої сили в Росії, ймовірно, не витримають такого збільшення втрат у середньостроковій перспективі. У цьому контексті подальша військова допомога Україні з боку західних країн є критично важливою для збереження темпів завдання втрат противнику. Намір Кремля утримувати ініціативу на всіх фронтах в Україні та продовжувати наступальні дії на сході країни ставить подвійні вимоги до російських трудових ресурсів. Спроби нарощування чисельності російських військ можуть ще більше негативно вплинути на економічну ситуацію в країні, оскільки Росія продовжує стикатися з проблемами нестачі робочої сили та зростанням інфляції, - зазначають експерти.
В Інституті вивчення війни, росіяни можуть або воювати, або працювати на внутрішню економіку РФ, однак не те й інше одночасно.
Експерти ISW вважають, що Кремль навряд чи зможе повною мірою забезпечити свої потреби у робочій силі, як у військовій, так і в цивільній економіці Росії в найближчій перспективі. Вони зазначають, що додаткові місяці інтенсивних військових дій в Україні у 2025 році та пізніше лише посилять існуючі проблеми з ресурсами.
Командування Сил оборони півдня отримало інформацію про те, що російські військові зосередили в районі Херсона близько 300 плавзасобів. Українські війська забезпечують вогневий контроль над цією територією. Щоденно противник проводить кілька атак у Придніпровському напрямку.
За словами аналітиків, Москва, схоже, стикається з довгостроковими проблемами у виробництві достатньої кількості артилерійських боєприпасів, а також у виробництві міцних, високоміцних стволів для танків і гаубиць.
Водночас, згідно з інформацією від медіа, західна зброя для Збройних сил України місяцями перебуває в очікуванні ремонту через європейську бюрократію. Ремонт німецьких самохідних артилерійських установок може займати до року, а польські автомати залишаються нерухомими через нестачу запчастин.
#Росія #Економіка #Боєприпаси #Україна #Міністерство оборони (Україна) #Москва #Московський Кремль #Кремль (фортифікаційна споруда) #Збройні сили України #Росіяни #Солдате! #Західна Європа #Російська мова #Українська мова #Артилерія #Курська область #Військовослужбовці #Танк #Вантаж #Імператорська російська армія #Донецька область #Херсонська область #Генеральний персонал #Гаубиця #Польський народ #Наступальна операція #Автомат Калашникова #Самохідна гармата #Ствол пістолета.