Цю інформацію озвучила очільниця АРМА Олена Дума.
Згідно з даними розслідування, представники підприємства організували механізм уникнення сплати податку на додану вартість, фіксуючи неіснуючі угоди з компаніями, які виявляють ознаки ризикової діяльності.
В результаті державний бюджет недоотримав понад 30 млн грн податкових надходжень.
"В умовах війни махінації з податками -- це удар по обороноздатності держави. Кожна гривня, яка мала надійти до бюджету, але не надійшла через такі схеми -- це недоотримані кошти на підтримку наших захисників", -- наголосив заступник голови АРМА Павло Великоречанін.
Дані щодо виявлених активів було передано до органу, що проводить досудове розслідування, з метою накладення арешту, після чого ці активи будуть передані в управління АРМА.
Цей актив може бути задіяний для компенсації втрат державного бюджету завдяки ефективному управлінню АРМА.
Нагадуємо, що у 2024 році Агентство з розшуку та управління активами (АРМА) виявило активи, загальна вартість яких становила 7,1 мільярда гривень, 56,6 мільйонів доларів і 83,3 мільйона євро. Більша частина цих коштів була пов'язана з українськими чиновниками, що мали відношення до корупційних правопорушень.
Delo.ua також інформувало, що АРМА звернулося з проханням передати йому в управління активи, пов'язані з корупцією представників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), з метою зміцнення економіки та оборонних можливостей країни.
#бюджет #Українська гривня #Податок #Економіка #Євро #Злочин #Корупція #Документ #Державний бюджет #Агентство з розшуку та менеджменту активів #Підприємницька діяльність #Досудове розслідування