
Гойдалки на ринку цінних паперів будуть продовжуватися ще певний час.
Політика президента США Дональда Трампа щодо введення мит для низки країн є хаотичною та потенційно веде до світової економічної кризи. Таку думку висловив економіст Олексій Геращенко під час панельної дискусії в Медіацентрі "Україна".
"Ця політика є вкрай непередбачуваною і може призвести до глобальної економічної кризи. Я прогнозую, що вже за кілька тижнів ми станемо свідками досить тривожних показників економіки (як змінюється ВВП, обсяги виробництва тощо). Насправді, коливання, які ми спостерігаємо на ринку цінних паперів, триватимуть ще деякий час", - додав він.
Крім того, згідно з експертом, у діях Трампа можна виявити певну послідовність, яка була викладена в консервативному плані президента під назвою Project 2025.
"У цьому документі також піднімається питання торговельного дефіциту... Окрім того, зазначається про зменшення військових сил в Європі та про розвиток енергетичних технологій, які є важливими для майбутнього економіки США. Також акцентується на тому, що єдиним стратегічним суперником є Китай, який наразі виступає найбільшим світовим експортером. Відповідно, якщо механізм вільної торгівлі зазнає збою, це може суттєво вдарити по Китаю," - зазначив економіст.
Геращенко підкреслив, що внаслідок цього серйозно може постраждати і Європейський Союз, навіть якщо мита будуть призупинені для всіх держав, за винятком Китаю.
"Є сенс розглянути ситуацію з іншого ракурсу: якщо Сполучені Штати закриють свої ринки для китайських товарів, які будуть наступні кроки? Імовірно, китайські бізнесмени почнуть конкурувати у Європі, пропонуючи свої продукти за зниженими цінами", - зазначив експерт.
За словами Геращенка, це буде викликом для європейського ринку, і з великою ймовірністю європейські виробники будуть іти до урядів з проханням захистити ринок.
"На практиці, торговельна війна може бути ініційована в одній локації, але її наслідки можуть виявитися в зовсім іншому регіоні," - підкреслив економіст.
На минулому тижні президент США Дональд Трамп оголосив про введення нових мит на майже всі імпортовані товари. При цьому ставки мит варіювалися в залежності від країни - кожна з них отримала свою власну ставку. Наприклад, для Китаю вона становила 34%. У відповідь на це Китай також вирішив ввести додаткові мита у розмірі 34% на товари, що надходять зі США.
8 квітня Сполучені Штати ввели мита у розмірі 104% на товари з Китаю у відповідь на їхні заходи у протидію.
9 квітня Трамп повідомив про тимчасове зниження митних тарифів США для всіх країн до рівня 10%. Проте для Китаю ситуація інша: тарифи не тільки залишаться підвищеними, але й піднімуться ще більше – до 125%.
#Дональд Трамп #Економіст #Європейський Союз #Європа #Економіка #Імпорт #Україна #Президент (державна посада) #Енергетична галузь #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Експорт #Валовий внутрішній продукт #Політика #Консерватизм #Фондовий ринок #Велика депресія #Мито (податок)