Економіст зазначає, що політика Трампа може стати причиною глобальної економічної кризи.

Гойдалки на ринку цінних паперів будуть продовжуватися ще певний час.

Політика президента США Дональда Трампа щодо введення мит для низки країн є хаотичною та потенційно веде до світової економічної кризи. Таку думку висловив економіст Олексій Геращенко під час панельної дискусії в Медіацентрі "Україна".

"Ця політика є вкрай непередбачуваною і може призвести до глобальної економічної кризи. Я прогнозую, що вже за кілька тижнів ми станемо свідками досить тривожних показників економіки (як змінюється ВВП, обсяги виробництва тощо). Насправді, коливання, які ми спостерігаємо на ринку цінних паперів, триватимуть ще деякий час", - додав він.

Крім того, згідно з експертом, у діях Трампа можна виявити певну послідовність, яка була викладена в консервативному плані президента під назвою Project 2025.

"У цьому документі також піднімається питання торговельного дефіциту... Окрім того, зазначається про зменшення військових сил в Європі та про розвиток енергетичних технологій, які є важливими для майбутнього економіки США. Також акцентується на тому, що єдиним стратегічним суперником є Китай, який наразі виступає найбільшим світовим експортером. Відповідно, якщо механізм вільної торгівлі зазнає збою, це може суттєво вдарити по Китаю," - зазначив економіст.

Геращенко підкреслив, що внаслідок цього серйозно може постраждати і Європейський Союз, навіть якщо мита будуть призупинені для всіх держав, за винятком Китаю.

"Є сенс розглянути ситуацію з іншого ракурсу: якщо Сполучені Штати закриють свої ринки для китайських товарів, які будуть наступні кроки? Імовірно, китайські бізнесмени почнуть конкурувати у Європі, пропонуючи свої продукти за зниженими цінами", - зазначив експерт.

За словами Геращенка, це буде викликом для європейського ринку, і з великою ймовірністю європейські виробники будуть іти до урядів з проханням захистити ринок.

"На практиці, торговельна війна може бути ініційована в одній локації, але її наслідки можуть виявитися в зовсім іншому регіоні," - підкреслив економіст.

На минулому тижні президент США Дональд Трамп оголосив про введення нових мит на майже всі імпортовані товари. При цьому ставки мит варіювалися в залежності від країни - кожна з них отримала свою власну ставку. Наприклад, для Китаю вона становила 34%. У відповідь на це Китай також вирішив ввести додаткові мита у розмірі 34% на товари, що надходять зі США.

8 квітня Сполучені Штати ввели мита у розмірі 104% на товари з Китаю у відповідь на їхні заходи у протидію.

9 квітня Трамп повідомив про тимчасове зниження митних тарифів США для всіх країн до рівня 10%. Проте для Китаю ситуація інша: тарифи не тільки залишаться підвищеними, але й піднімуться ще більше – до 125%.

#Дональд Трамп #Економіст #Європейський Союз #Європа #Економіка #Імпорт #Україна #Президент (державна посада) #Енергетична галузь #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Експорт #Валовий внутрішній продукт #Політика #Консерватизм #Фондовий ринок #Велика депресія #Мито (податок)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Вікно можливостей: як відновити довіру між аграрним сектором України та Польщі за допомогою сучасних технологій управління вантажопотоками.
Україна просувається до європейських стандартів захисту депозитів, встановлюючи їх на рівні €100 тисяч.
"Це не остаточний етап": Стефанішина про дискусії зі США щодо корисних ресурсів.
Теги