Польща вирішила не надавати захист українським газосховищ у Стрию та не передавати Україні літаки для цієї мети.

Майже 300 тисяч українських біженців залишаються безробітними в Німеччині. Україна готує документ про подальші відносини з Угорщиною, включно з питанням вступу до НАТО

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна вела діалоги з Польщею щодо забезпечення повітряної оборони газосховищ, розташованих поблизу міста Стрий у Львівській області. Проте, польська сторона відмовилася від цього співробітництва та не надала літаки, які б дозволили Україні виконати ці завдання самостійно.

Елементи

Країни НАТО проявляють обережність у прийнятті рішень, побоюючись залишитися наодинці з ними. Наприклад, з Польщею ми маємо добрі сусідські зв'язки — польський народ підтримує нас у різних ситуаціях. Ми регулярно зверталися з проханням збивати ракети, що летять у напрямку Польщі. У Стрию, де розташовані наші газосховища, країна значною мірою залежить від цього газопостачання, особливо в зимовий період. Наше прохання полягало в захисті саме Стрия. Однак у нас недостатньо систем для охорони газосховищ. Що ж стосується поляків, вони відповіли, що готові збивати ракети, але лише за умови, що НАТО їх підтримає, інакше вони не можуть діяти самостійно, - зазначив Зеленський під час зустрічі з керівниками територіальних громад і районів Закарпаття.

Після цього, як зазначив він, коли Україна попросила Польщу надати літаки для самостійного збиття російських ракет, вона також отримала негативну відповідь.

...Коли в Польщі ухвалили рішення не збивати ці ракети за допомогою МіГів, ми звернулися з проханням - передайте їх нам, ми розмістимо їх на заході України, і вони виконуватимуть завдання щодо перехоплення, - розповів президент України.

Зеленський повідомив, що після цього поїхав і домовився з генеральним секретарем НАТО, на той час Єнсом Столтенбергом, що Польща отримає так звану поліцейську місію.

Поліцейська місія – це літаки НАТО. Ми дуже прагнули отримати МіГи від Польщі, але вони не змогли передати свої літаки через нестачу власних. Тому ми уклали угоду з НАТО, щоб вони організували поліцейську місію для нас. Це схоже на те, що роблять наші балтійські сусіди – у них немає власних літаків, але є місія, яка забезпечує їхнє повітряне безпеку. Ми досягли цієї домовленості, але чи передала нам Польща свої літаки? Ні. Чи зійшлися інші країни навколо Польщі з метою підтримки? Ні, - пояснив він.

Президент України підкреслив, що "існує безліч аспектів, про які не всі можна обговорювати відкрито".

Одночасно він підкреслив, що повітряні сили держав-партнерів піднімалися у небо та знищували ракети над Ізраїлем за вказівкою Сполучених Штатів.

...Я думаю, у цьому і відповідь, - сказав Зеленський.

Кожен план стає потужним лише тоді, коли його підтримують. Якщо ти прагнеш публічно озвучити деякі деталі конфіденційних домовленостей, наприклад, стосовно ракет, які ми обговорювали з нашими партнерами, спершу зазнач, що я даю тобі цю інформацію, а потім вже ділісь подробицями. Адже коли партнер першочергово озвучує деталі угоди, це може свідчити про його небажання щось надавати і затягує прийняття рішення, - зазначив Зеленський.

Він зазначив, що Україна "не все розкривала, що є в Плані перемоги для партнерів".

...Партнери вже розпочали поширення певних повідомлень у міжнародному інформаційному середовищі. Якщо бути відвертим, я не зовсім підтримую цей підхід, - зазначив Зеленський.

29 жовтня The New York Times повідомив про те, що в секретному розділі Плану перемоги, представленому Зеленським західним партнерам, передбачено "пакет неядерного стримування", який включає постачання ракет Tomahawk для України.

30 жовтня Зеленський заявив, що інформація про те, що Україна хотіла отримати ракети Tomahawk, була конфіденційною.

Коли численні держави почали висловлювати підтримку Плану перемоги, можна помітити, що в медіа активно обговорюють, нібито Україна прагне отримати велику кількість ракет, зокрема Tomahawk. Проте ця інформація була приватною між Україною та Білим домом, - зазначив він в інтерв'ю північноєвропейським ЗМІ.

На думку Зеленського, витік такої інформації свідчить про відсутність будь-якої конфіденційності між партнерами.

Не всі українці викликають позитивні емоції у країнах, де перебувають. Це не є частиною стратегії повернення українців на батьківщину, але факти залишаються. Декілька країн та їхні лідери мають інтерес, щоб українці, які вже працюють у них, залишалися. Водночас вони активно шукають способи, щоб переконати тих українців, які не мають роботи, повернутися додому. Це також реальність. Наприклад, у Німеччині нині налічується понад 1,1 мільйона українців, з яких щонайменше 300 тисяч не працюють і не проявляють намірів знайти роботу. Подібні ситуації спостерігаються і в інших країнах Європи, - зазначив Зеленський.

Значна частина цих людей, за його словами, повернеться в Україну, щойно західні держави припинять надавати біженцям соціальні виплати та підтримку.

...Вони не зникнуть через наші дії. Просто держави перестануть надавати їм підтримку. Як тільки громадяни цих країн висловлять згоду з тим, що не потрібно фінансувати українців, в той же час уряди вживуть всіх заходів, щоб остаточно призупинити виплати, - зазначив президент.

Окрім того, є відсоток українців, які очікують завершення війни, щоб повернутися. Це суттєво вплине на післявоєнне становище України на континенті.

...Безумовно, якщо ми будемо з вами, а я вірю в це так само, як і ви, що якщо ми будемо нехай не лідерами, то одними з лідерів на континенті. А якщо ви одні з лідерів - є куди повертатися, тому що не може бути неспроможної економіки в країні, яка називається лідером. А якщо є економіка, заробітна плата, робота - люди повертатимуться, - вважає Зеленський.

За інформацією ООН, з початку повномасштабної війни чисельність населення України скоротилася на 10 мільйонів людей. Це зменшення стало наслідком значного відтоку біженців, а також зниження рівня народжуваності та підвищення смертності, викликаних конфліктом.

Сьогодні триває підготовка двостороннього документа. Ми щиро сподіваємося на його укладення між Україною та Угорщиною. Це важливий крок, адже міститиме багато аспектів. Ми прагнемо усунути непорозуміння та вирішити актуальні виклики, пов'язані з історією та майбутнім. Важливо, щоб питання національних меншин не стали предметом дискусій, - зазначив Зеленський.

За словами президента, у цьому документі міститься розділ, що безпосередньо стосується інтеграції України до НАТО, з чітким закликом не перешкоджати наданню запрошення Україні до альянсу.

...Тобто не підтримувати, не голосувати за нас, а не блокувати. Сьогодні цей пункт є в наших пропозиціях, ми дуже хотіли б, щоб Угорщина не блокувала навіть такий пункт. Для нас це важливо, - уточнив глава держави.

Угорщина є однією з країн, здатних частково перешкоджати реалізації Плану перемоги України. З цієї причини, як зазначає Зеленський, важливою складовою внутрішньої стратегії є конструктивний діалог з найближчими сусідами, зокрема з угорцями. Дата публікації документа, що стосується майбутніх відносин між Україною та Угорщиною, наразі залишається невідомою.

#НАТО #Природний газ #Сміливіше. #Європа #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Львівська область #Українці #Володимир Зеленський #Президент України #Польща #Німеччина #Біженець #Безробіття #Організація Об'єднаних Націй #Угорщина #Поляки #Білий дім #Ізраїль #Документ #Літак. #Стрий #Підкарпатська Русь #Єнс Столтенберг #Західна Україна #Країни Балтії #Протиповітряна боротьба #Авіація #Народжуваність #Північна Європа #Рівень смертності #The New York Times #Угорці

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Зеленський: Україна готова до "швидких і конструктивних" дій для досягнення миру, необхідний тиск з боку США на Росію.
Швидше, ніж Ryanair і Wizz Air: з'явилася інформація про дати рейсів SkyUp з України.
НБУ оцінює встановлені терміни повернення валютних надходжень як прийнятний компроміс.
Теги