Польська економіка отримала вигоду від прибуття українських мігрантів, - повідомляє Радіо Свобода.

Думка про те, що українські біженці живуть за кошти польських платників податків, є хибною. Про це в коментарі Радіо Свобода розповів експерт компанії Deloitte Александр Лашек.

За його словами, через півтора року після прибуття в Польщу більшість українських біженців змогли забезпечувати себе самостійно. Це стосується як працівників, які працюють за наймом, так і підприємців. При цьому 80% військових мігрантів мали зайнятість у Польщі або виконували дистанційну роботу для українських компаній.

"Інтеграція в економічному плані відбулася вражаюче швидко. Це зумовлено тим, що більшість біженців, які прибули до Польщі, мали високу кваліфікацію, особливо в порівнянні з попередніми хвилями міграції. Проте на початкових етапах їм доводилося займатися роботами, які не відповідали їхньому рівню підготовки," - підкреслив фахівець.

Також він спростував міф про те, що біженці з України дорого обходяться польській економіці. Так, за даними Євростату, на кінець вересня 2024 року у Польщі перебувало майже 980 тисяч українських біженців. При цьому податки, які платять мігранти, перевищують початкову допомогу, яку вони отримали від держави, каже Лашек:

Ми проаналізували, що збільшення кількості воєнних мігрантів сприяло зростанню польського ВВП на 0,7-1,1%. Цей приплив біженців мав позитивний вплив на економічну ситуацію в Польщі. ... Загалом, можна стверджувати, що польська економіка, платники податків та підприємці отримали вигоду від присутності біженців на ринку.

Згідно з інформацією, оприлюдненою у виданні, не знайшла підтвердження думка про те, що українці забирають робочі місця у поляків. В Спілці українських підприємців зазначають, що Польща є країною з найнижчим рівнем безробіття в Європі. Зокрема, відповідно до даних Головного управління статистики на кінець серпня 2024 року, рівень безробіття становив 5%, а у центрах зайнятості було зареєстровано запити на близько 80 тисяч відкритих вакансій.

Як повідомляв УНІАН, майже 80% українців в Польщі працюють або шукають роботу. При цьому частка громадян України, які декларують намір оселитися в Польщі на постійне проживання, не зростає.

Експерти також підкреслюють значну професійну активність українців у польському ринку праці.

#Податок #Європа #Економіка #Українці #Радіо «Свобода» #Польща #Біженець #Мігрант #Безробіття #Валовий внутрішній продукт #Міграція населення #Ринок праці #Українське незалежне інформаційне агентство #Польський народ #Польська мова #Українське громадянство #Євростат #Deloitte

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
В Україні внесено зміни до умов отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів -- Delo.ua
"Зустрічі Розумовських" перетворилися на відомий бренд.
Порошенко в рамках виступу в Council on Foreign Relations зазначив, що участь Північної Кореї у конфлікті стосується, в першу чергу, Сполучених Штатів, а не України.
Теги