Президент Чехії поділився своїми враженнями про те, як на саміті НАТО відбувалися спроби переконати Трампа збільшити тиск на Російську Федерацію.

Президент Чехії Петр Павел поділився інформацією про те, що під час приватної вечері на саміті НАТО в Гаазі, керівники країн намагалися переконати президента США Дональда Трампа активніше тиснути на Росію, проте він залишився невизначеним у своїх діях.

Заява президента Чехії була процитована виданням Euractiv, про що повідомляє "Європейська правда".

Певел згадав, що він разом з іншими лідерами говорили з Трампом "дуже послідовно і одностайно", намагаючись переконати його, що настав час значно посилити економічний тиск на Росію.

"Ми не прагнемо привести до економічного краху Росії, адже це не відповідає нашим інтересам. Проте важливо, щоб вона зрозуміла, що у неї немає іншого вибору, окрім як вести переговори," - підкреслив він.

Одночасно, за інформацією президента Чехії, Трамп "поки що проявляє обережність, але розуміє, що це надзвичайно дієвий інструмент".

Коли Трамп під час вечері вказав на свій попередній успіх у відносинах з Китаєм, стверджуючи, що високі мита змусили Пекін змінити свою позицію, Павел використав цей аргумент, щоб підкріпити свою точку зору у контексті тиску на Росію.

"Я сказав: "Бачите, саме такого рішучого підходу нам зараз потрібно до Росії. Якщо Китай відчув це протягом місяця, то Росія з її економікою може відчути це протягом тижня-двох", - зауважив він.

Як стало відомо, 25 червня країни-учасниці Північноатлантичного альянсу домовилися, що їх зобов'язання витрачати 5% від ВВП на оборону буде включати дві основні категорії оборонних інвестицій.

Крім того, країни-учасниці НАТО, серед яких і Сполучені Штати та Угорщина, узгодили, що підтримка Збройних Сил України буде враховуватися в контексті витрат на оборону.

#НАТО #Дональд Трамп #Росія #Українська правда #Економіка #Президент (державна посада) #Китай (регіон) #Гаага #Валовий внутрішній продукт #Угорщина #Білий дім #Пекін #Чеська Республіка #Зустріч у верхах #Президент Чеської Республіки

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Станом на сьогодні, 52% російської економіки перебуває в умовах стагнації.
Зеленський вказав на державу, здатну вплинути на Угорщину у питанні 18-го пакету санкцій проти Росії.
Інфляція в Німеччині несподівано сягнула запланованого рівня, встановленого Європейським центральним банком.
Теги