Прогноз став гіршим: у Національному банку України поділилися інформацією про очікування щодо ВВП у 2025 році.

Національний банк трохи знизив свої прогнози щодо темпів економічного відновлення: у 2025 році зростання валового внутрішнього продукту України передбачається на позначці 3,1%.

Цю інформацію містить нова редакція макроекономічного прогнозу Національного банку України.

Позитивний вплив на економіку матиме очікуване збільшення врожаїв та зменшення дефіциту електроенергії. Також промисловість підтримуватимуть значні обсяги оборонних замовлень.

"Очікується, що у 2026-2027 роках зростання реального ВВП пришвидшиться до 3,7-3,9%. Це може статись завдяки збільшенню інвестицій у відбудову, відновленню виробництва та стійкості споживчого попиту", -- йдеться у повідомленні.

Нагадуємо, що Міжнародний валютний фонд скоригував свій прогноз зростання економіки України на 2025 рік, зменшивши його на 0,5 відсоткових пунктів у порівнянні з попередніми оцінками — до рівня 2-3%.

У зв'язку з ризиками безпеки та ускладненою ситуацією на ринку праці, Національний банк України в кінці січня переглянув свої прогнози щодо зростання реального валового внутрішнього продукту на 2025 рік, зменшивши його з 4,1% до 3,6%. Водночас, проект державного бюджету на 2025 рік розрахований на зростання ВВП у 2,7%.

#Електрична енергія #Національний банк України #Економіка #Інвестиції #Попит #Міжнародний валютний фонд #Валовий внутрішній продукт #Економіка України #Макроекономіка #Ринок праці

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Згідно з даними Державної служби статистики, у минулому році великі та середні компанії збільшили свій прибуток на 22%.
Європейський Союз вивчає нову стратегію підтримки України: які її основні аспекти?
В Україні спостерігається істотна нестабільність на ринку праці: кількість працівників знижується, що змушує компанії піднімати рівень заробітних плат.
Теги