Путін зосередив свою увагу на Україні, що є його стратегічною помилкою: які виклики можуть виникнути перед ним – WP.

Проблеми для Росії тільки починаються.

Відхилення мирних пропозицій Дональда Трампа може стати катастрофою для Росії. Хоча Володимир Путін та його оточення продовжують вдавати, що у них все під контролем, проте на Заході у рішенні Кремля бачать стратегічну помилку.

Цю інформацію повідомляє The Washington Post. В статті йдеться про те, що ключові партнери Росії, такі як Сирія та Іран, втратили свою значущість, внаслідок чого Москві необхідно звертатися по підтримку до Північної Кореї.

Видання повідомляє, що Трамп висував Путіну ідею про певні поступки, зокрема, щодо відмови України від членства в НАТО та визнання Криму як частини Росії. Проте для Кремля цього виявилось недостатньо. Важливо зазначити, що відмова була викликана не стільки раціональними аргументами, скільки емоційною прив'язаністю Путіна до ситуації.

"Якщо говорити зовсім прямо і просто, ця війна -- колосальна стратегічна помилка для Росії. Це не та війна, в якій Росія зможе перемогти у довгостроковій перспективі. Ціна війни неймовірна", -- розповів професор Католицького університету Америки Майкл Кіммідж.

Він наголошує, що вторгнення в Україну виглядає як спроба Росії "помститися" за те, що Україна не є "слухняним" васалом, на кшталт Білорусі.

"Це надзвичайно ірраціонально, навіть з фанатичним відтінком, проте це одна з численних причин, чому, на мою думку, Путін не в змозі відійти від цієї війни," - зазначив аналітик.

На фоні військової агресії Росія суттєво погіршила свої відносини не лише з Європейським Союзом, але й з важливими сусідніми країнами, такими як Казахстан, Вірменія та Азербайджан. Додатково, її загроза знову актуалізувала роль НАТО, змусивши альянс збільшити військові витрати до 5% від валового внутрішнього продукту. У Сирії Росія отримувала підтримку від прихильного уряду Башара Асада, але, втягнувшись у конфлікт в Україні, Кремль не зміг запобігти його падінню.

Економіка Росії за цей час стала сильно залежною від Китаю, куди вона експортує нафту за заниженими цінами. При цьому вона вже витрачає близько 40% всього свого бюджету на оборону та безпеку, а річні витрати можуть сягнути 2% її ВВП. Навіть російські чиновники визнають, що надмірні витрати на оборону і західні санкції штовхають економіку до рецесії.

Однак відмова Путіна йти на компроміси та визнавати свої помилки перетворила "локальний конфлікт" на "глобальне протистояння між Сходом і Заходом", що ускладнює зусилля щодо досягнення мирного вирішення.

"Ця війна триватиме довго. І незалежно від того, чи буде Трамп на посаді, Сполучені Штати залишаться нашим ворогом. Насправді, конфлікт не є виключно українським. Те, що ми спостерігаємо, є непрямим протистоянням між Заходом і Росією, яке є частиною значно більшого глобального конфлікту," - зазначив російський військовий експерт Дмитро Тренін.

Як раніше повідомлялося, колишній посол України в США Валерій Чалий зазначив, що у разі негайного припинення агресії з боку Росії, ця країна ризикує зникнути з міжнародної арени.

#НАТО #бюджет #Дональд Трамп #Казахстан #Азербайджан #Башар Асад #Нафта #Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Москва #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #The Washington Post #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Експорт #Кремль (фортифікаційна споруда) #Володимир Путін #Валовий внутрішній продукт #Західна Європа #Західний світ #Північна Корея #Вірменія #Іран #Білорусь #Анексія Криму Російською Федерацією #Сирія #Рецесія

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
The Times: Сі, а не Трамп, володіє найбільшим впливом на Путіна. Чи використає він цю можливість?
Зеленський оновив склад РНБО після зміни уряду: хто тепер у новій команді?
Згідно з інформацією Bloomberg, зміна уряду в Україні має безпосереднє відношення до впливу Трампа.
Теги