Парламент обговорить законопроект, що стосується вилучення російських вагонів.

У Верховній Раді України було подано законопроєкт, що передбачає примусове конфіскування 1592 вагонів, які належать російським компаніям, на користь держави.

Цю інформацію можна знайти на веб-порталі Верховної Ради України.

Закон затвердить указ президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 липня 2025 року.

У пояснювальній записці зазначається, що Кабінет Міністрів України, розглянувши звернення АТ "Укразалізниця", ухвалив рішення про примусове вилучення власності, що належить Російській Федерації та її резидентам. Мова йде про 1592 одиниці вагонів різних типів, які перебувають у власності російських резидентів.

"В умовах воєнного стану "Укрзалізниця" як національний оператор залізничного транспорту загального користування відіграє критично важливу роль у забезпеченні обороноздатності України та функціонуванні галузей національної економіки", - говориться у документі.

Зокрема, "Укрзалізниця" виконує мобілізаційні завдання, встановлені урядом, включаючи евакуаційні, дипломатичні, гуманітарні та військово-медичні перевезення. У цьому контексті критично важливо запобігти контролю країни-агресора над залізничними вагонами під час протистояння збройній агресії Росії.

Напомним:

Попередньо Агентству з розшуку та управління активами було передано 21 500 вагонів, які були арештовані внаслідок початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну.

Згідно з інформацією, Національне агентство з розшуку та управління активами оголосило про пошук управителів для 2710 вагонів і 3 тепловозів. "Розпочато конкурсний відбір управителів у рамках 7 тендерних процедур, що охоплюють 3 тепловози та 2710 вагонів в загальному обсязі", – йдеться у заяві.

Раніше АРМА передала в управління фінансово-промисловій компанії "Ресурсгруп" 434 вагони, які були заарештовані у російських компаній. Ця група вагонів належить приблизно тридцяти російським підприємствам, серед яких – ТОВ "Нова перевозочна компанія", АТ "Уголь-Транс", ТОВ "Атлант" та ТОВ "ГТІ Менеджмент".

#Росія #Економіка #Уряд України #Верховна Рада #Президент України #Українська залізниця #Воєнний стан #Агресивна війна #Менеджмент #Рада національної безпеки і оборони України #Акціонерне товариство #Залізничний транспорт #Локомотив внутрішнього згоряння #Залізничний вагон #Пояснювальна записка

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Ветеранам – підтримка у працевлаштуванні, переселенцям – доступ до житла на 45 років без початкового внеску, – Андрій Пелюховський.
Пелюховський: Після здобуття перемоги — створення нових робочих місць для військових та забезпечення стабільного житла для переселенців.
Європейська комісія готова відкласти впровадження СВАМ для України, проте існує деяка особливість.
Теги