
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський висловив різку критику щодо зростання расизму та антисемітизму в країні. Він зауважив, що такі настрої загрожують демократичним принципам і негативно впливають на репутацію Польщі на міжнародній арені, повідомляє UAINFO.org, посилаючись на ZN.ua.
Я закликаю всіх замислитися. Підвищення рівня расизму та антисемітизму, яке вона підтримує, не може бути прийнятним. Ми не можемо залишатися осторонь, - написав дипломат на платформі X, де поділився своїм зверненням до польського народу.
Міністр закордонних справ Польщі акцентував увагу на тому, що зростання антиіммігрантських настроїв негативно впливає на імідж країни та підриває її демократичні принципи. "Антиімміграційна паніка в Польщі пробуджує найгірші інстинкти. Це не лише шкодить нашому суспільству, а й ставить під загрозу наш міжнародний престиж," - зазначив він.
Коментар глави польської дипломатії став свідченням реакції на ряд подій, що відбулися в країні. Однією з них стала скандальна заява депутата Гжегожа Брауна, який висловив думку, що газові камери в Освенцимі були нібито підробкою. У відповідь на це Сікорський підкреслив героїзм Вітольда Пілецького, зазначивши, що той не йшов добровольцем до Освенціму для того, щоб якийсь негідник з метою політичної вигоди знецінював його подвиг.
Читайте також: Скандальний польський євродепутат Браун заперечив існування газових камер у концтаборі Аушвіц
Сікорський також звернув увагу на випадок, що стався у Замості, де іноземні учасники фестивалю "Єврофолк" – артисти з Індії, Іспанії, Сенегалу та Сербії – стикнулися з образами на вулицях. У поліцію надійшли заяви про "вторгнення біженців". Міністр зазначив, що такі інциденти не є поодинокими.
У рамках обговорення безпекової політики Сікорський звернув увагу на події, що відбуваються на кордоні Польщі та Німеччини. Тут активізувалися так звані "громадські патрулі", які проголошують ксенофобські гасла. У відповідь на напруженість, пов'язану з поверненням мігрантів, Польща відновила контроль на кордоні з Німеччиною та Литвою 7 липня. Міністр також акцентував увагу на тому, що:
Сікорський також згадав ситуацію на польсько-німецькому кордоні, де з'явились групи "цивільних патрулів", що вигукували антинімецькі та антиіммігрантські гасла.
"Ми маємо абсолютне право бути в курсі, хто і з яких причин знаходиться на нашій землі. Однак захист кордонів не може виправдовувати расизм та антисемітизм," - підкреслив Сікорський.
Раніше Сікорський висловлювався про роль українців, які після початку повномасштабної війни знайшли прихисток у Польщі:
"Понад мільйон українців допомогли польській економіці, підтримали систему охорони здоров'я та освіти. Це наші гості, а не чужинці".
Глава Міністерства закордонних справ підкреслив, що як офіційний представник уряду він несе відповідальність за репутацію Польщі на міжнародній арені. "Я гордий за нашу країну. Польща завжди була і залишається країною, що приймає. Поляки перевершують тих, хто насміхається з іноземців і розповсюджує ненависть", - додав Сікорський.
"Я закликаю до покаяння", - підсумував він.
#Литва #Економіка #Українці #Польща #Біженець #Дипломатія #Індія #Міграція населення #Суспільство #Іспанія #Нацистська Німеччина #Дипломат #Поліція. #Міністерство закордонних справ (Україна) #Сербія #Расизм #Дзеркало тижня. Україна #Антисемітизм #Радослав Сікорський #Влада (соціологія) #Польський народ #Ксенофобія #Герой #Концентраційний табір Аушвіц #Освенцим #Замостя (Польща) #Сенегал