Експерти вважають, що Європа навіть не встигне зреагувати, якщо Путін наважиться атакувати регіон своєю новою ракетою.
Нова балістична ракета з Росії, відома як "Орєшнік", викликає занепокоєння в НАТО через свої технічні параметри. Особливо тривожить можливість застосування ядерної зброї, як зазначає видання The Washington Post.
Аналітик аналітичного центру з питань безпеки CNA Декер Евелет розповів журналістам, що РФ може знищити авіабази і військові об'єкти на великій території Європи лише кількома "Орєшніками". За його словами, з ядерним зарядом ця зброя здатна призвести до колосальних наслідків.
"Імовірно, що "Орєшнік" може доставити шість ядерних боєголовок до Європи за приблизно 15-20 хвилин. Через високу швидкість і траєкторію польоту ракети перехопити її буде надзвичайно важко," - зазначив він.
Помічник редактора з ядерних питань у Bulletin of the Atomic Scientists Франсуа Діас-Морін поділився, що країни домовлялися не виготовляти подібні ракети через те, що їх вважають надто дестабілізуючими.
"Після старту ця ракета досягає європейських столиць всього за 12-16 хвилин. Це вкрай обмежений проміжок для реагування та виявлення загрози. Крім того, існує ймовірність, що деякі з ракет можуть бути обладнані ядерними боєголовками. Це створює критично мало часу для усвідомлення наближення небезпеки," - підкреслив він.
Діас-Морін додав, що навіть коли Європа усвідомлює необхідність захищати себе, вона поки що не в змозі зрівнятися з президентом РФ Володимиром Путіним, який зосередив більшу частину російської економіки на війну і виробництво зброї.
Старший науковий співробітник Інституту досліджень миру і політики безпеки в Гамбурзі, Александр Граеф, повідомив, що Європа наближається до "нової ери ракетних технологій". Він зазначив, що в липні Сполучені Штати та Німеччина оголосили про намір розпочати ротацію американських ракет середньої дальності в Німеччині з 2026 року, що викликало різку реакцію з боку Росії.
"Ми спостерігаємо за етапом гонки озброєнь, яка продовжуватиметься впродовж наступних двох десятиліть. Я вважаю, що різні держави, такі як Росія, країни Європи та США, активно збільшуватимуть свої запаси озброєння, оскільки на даний момент у них недостатньо військової техніки для ефективного виконання завдань і знищення багатьох потенційних цілей", - зазначив Граєф.
На думку Бориса Бондарєва, колишнього російського дипломата та експерта з контролю над озброєннями і глобальної безпеки, лідери НАТО не раз виявляли обережність перед ядерними загрозами з боку Путіна. Він зазначив, що західні урядовці часто затримували постачання військової допомоги Україні, аби не дати можливість російському диктатору зазнати поразки у війні.
"Я не думаю, що в плани Москви дійсно входить розв'язання ядерної війни. Зброєю залишається страх. Це, перш за все, психологічна війна, і я думаю, що вона цілком успішна. Ця пропаганда працює. По суті, це просто нерозуміння того, як поводитися з Володимиром Путіним", - сказав Бондарєв.
За словами експерта, Путін не погодиться на компроміс з новообраним президентом США Дональдом Трампом, якщо це не забезпечить йому абсолютну перемогу. Це включає в себе вимогу, щоб Україна відмовилася від прагнення вступити до НАТО, а також збереження контролю над усіма окупованими територіями. Бондарєв застеріг, що така позиція може створити умови для майбутньої напруженості між Кремлем і Європою.
"Він не хоче розділяти Україну. Він хоче розділити світ. Він хоче мати свою власну сферу впливу, куди ніхто, включно зі США, не може увійти без його дозволу. Я не знаю, чому американці цього не бачать, адже якщо вони підуть на угоду з Путіним, вони віддадуть йому цю перемогу".
Військовий аналітик Дмитро Снєгирьов раніше роз'яснив, яким чином система Patriot здатна успішно протистояти "Орєшніку". Він зазначив, що реакція західних країн на випробування цієї ракети виявилася несподіваною для російського лідера Володимира Путіна, яка не відповідала його очікуванням.
До того ж, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко висловив думку, що Росія може завдати ще 1-2 удари "Орєшніками" по території України. Він також зазначив, що Сполученим Штатам було б доцільно передати нашій країні свою сучасну систему протиповітряної оборони, щоб випробувати її в умовах реального бою.
#НАТО #Дональд Трамп #Європа #Росія #Економіка #Україна #Москва #Північна та Південна Америка #The Washington Post #Німеччина #Кремль (фортифікаційна споруда) #Володимир Путін #Ядерна зброя #Західна Європа #Реклама #Ракета. #Зброя #Дипломат #Боєголовка #Американці #Диктатор. #Психологія #Балістична ракета #Протиповітряна оборона #Генерал-лейтенант #Ядерна війна #Арсенал #Гамбург #Патріот (Американська революція)