Британський полковник зазначив, що хоча Росія зазнає поразок у війні, Захід може надати підтримку Путіну, що дозволить йому зберегти образ переможця.

Незважаючи на поширене скептичне ставлення до можливостей України в умовах війни, факти вказують на серйозні невдачі Росії, які стануть ще більш помітними в 2025 році. Таку думку висловлює полковник у відставці британської армії Річард Кемп у своїй статті для видання The Telegraph.

Конфлікт в Україні. Зображення: УНІАН

На думку Кемпа, нинішня ситуація на фронті свідчить про суттєві поразки Кремля. Російські сили потерпають від невдач у своїх зусиллях щодо повної окупації Донецької області, здобуваючи лише незначні територіальні досягнення протягом року.

"Ракетні атаки, метою яких було позбавлення України тепла та електрики, не увінчалися успіхом. Росія втратила частину своїх територій, зокрема в Курській області, а удари дронів по її об'єктах продовжуються", — підкреслює Кемп.

Окрім втрат у військовій сфері, які становлять 427 тисяч загиблих та поранених за рік, Росія стикається з серйозними економічними викликами. Значна частина державного бюджету йде на виплати родинам загиблих і постраждалих, інфляція перевищила 9%, а процентні ставки по кредитах піднялися до 23%, що суттєво негативно впливає на економічну стабільність країни.

Кемп також підкреслює, що стратегічний вплив Росії в Сирії зазнав значного ослаблення, що призвело до зменшення довіри з боку її союзників, зокрема, Ірану. Західні санкції посилили залежність Москви від Пекіна.

Одночасно, за словами полковника, Україна зустрічає ряд викликів, серед яких найбільшим є нерішучість західних країн. Невмотивованість у постачанні необхідної кількості озброєння через страх перед можливим загостренням ситуації ставить під загрозу ефективність наступальних дій українських сил.

"Захід штовхає Україну до територіальних поступок, які можуть перетворити поразку Кремля на уявну перемогу", -- застерігає Кемп.

"Нам потрібно позбутися ілюзії, що Путін вийде переможцем. Війна обернулася справжньою катастрофою для Росії. Проте існує ризик, що Захід дозволить Путіну захопити стільки територій, щоб створити ілюзію успіху," — зазначає експерт.

Зазначимо, що фахівці висловлюють скептицизм щодо можливості швидкого вирішення російсько-українського конфлікту. Хоча 2025 рік може стати моментом для зупинки активних військових дій, це зовсім не гарантує завершення війни.

Видання "Коментарі" повідомило, що інтенсивні бойові дії, наступальні операції Росії на всіх фронтах і проблеми з мобілізацією в Україні, які тривають з 2022 року, ускладнюють встановлення точних термінів служби в Силах оборони. Таку інформацію озвучив майор ЗСУ Максим Жорін, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади.

#бюджет #Інфляція #Росія #Економіка #Україна #Мобілізація #Москва #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Кремль (фортифікаційна споруда) #Збройні сили України #Володимир Путін #Західна Європа #Пекін #Командир підрозділу #Курська область #Іран #Наступальні (військові) #Бойові дії #Донецька область #Українське незалежне інформаційне агентство #The Daily Telegraph #Сирія #Дрон #Полковнику. #Британська армія #Майор (звання)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Огляд казино GGBet
Імпорт з України знову викликав невдоволення серед польських фермерів: у Варшаві планують великий протест.
Фермери з Польщі оголосили про проведення акції протесту проти імпортних товарів з України.
Теги