Агресорська країна Росія стикається з серйозними військовими та економічними труднощами, які можуть суттєво підірвати її можливості в українському конфлікті. Ці обставини можуть підштовхнути Кремль до пошуку шляхів вирішення ситуації через мирні переговори або укладення угоди про припинення вогню в найближчій перспективі.
Однак для досягнення цієї мети Захід повинен здійснювати потужний тиск на Російську Федерацію, щоб вона продовжувала зазнавати втрат. Таку позицію висловили експерти Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).
У звіті Офісу директора національної розвідки США (ODNI) зазначено, що Росія зазнала значних втрат в Україні й повинна боротися з низькою якістю своїх новобранців. Крім того, російська економіка має значні проблеми, оскільки РФ продовжує балансувати розподіл ресурсів між оборонним промисловим виробництвом і цивільним сектором.
Командувач Європейського командування ЗС США (EUCOM) і верховний головнокомандувач Об'єднаних ЗС НАТО в Європі (SACEUR) генерал Крістофер Каволі 3 квітня заявив, що російські сили втратили в Україні понад 4000 танків. Він додав, що Росія почала війну із загальною кількістю 13 000 танків і "починає наближатися до кінця" життєздатних тих машин, що були на зберіганні. За його словами, країна-агресор розширила свої можливості з виробництва снарядів, крилатих ракет і FPV-дронів, і вона готується або продовжувати наступальні операції в Україні, або почати майбутню кампанію проти країни-члена НАТО.
Каволі висловив думку, що війна в Україні суттєво "спотворила" російську економіку та "прискорила" розвиток оборонної промисловості, залишивши цивільний сектор в складному становищі. Він зазначив, що Росії стає дедалі важче "виправити" цей дисбаланс. Генерал вважає, що країна зможе відшкодувати значні втрати живої сили, які вона понесла в Україні, перед "майбутнім конфліктом" у Європі. Однак він також підкреслив, що здатність Росії компенсувати втрати в техніці залежить від того, наскільки Україна зможе завдати ще більших втрат російським військам.
Раніше Інститут вивчення війни підкреслював, що тривала і передбачувана економічна боротьба Росії тісно пов'язана з її втратами на фронті. Він також зазначав, що США та Захід в цілому не можуть досягти максимального тиску на Москву лише шляхом економічних засобів.
"Сполучені Штати можуть використати вразливі місця Росії та досягти міцнішої позиції на переговорах, продовжуючи або збільшуючи військову допомогу Україні, щоб українські війська могли продовжувати завдавати Росії значних втрат у живій силі й техніці", - повторили аналітики свою оцінку.
Водночас вони впевнені, що у разі досягнення угоди про припинення вогню та наступних мирних переговорів Росія намагатиметься використати цю можливість для захоплення значних територій України та встановлення проросійського маріонеткового режиму в Києві. Аналітики ISW переконані, що Кремль продовжить військові операції проти України, якщо не зможе досягти бажаної "повної капітуляції" країни через дипломатичні засоби.
Як повідомляв OBOZ.UA, нині Росія робить ставку на досягнення мирної угоди з Україною, яка буде вигідною лише їй. До того ж у Кремлі покладають надії, що президент США Дональд Трамп стане тим лідером, з яким вони зможуть досягти бажаних умов для припинення війни, сподіваючись на поступки від нього.
#НАТО #Дональд Трамп #Європа #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Київ #Москва #Московський Кремль #Кремль (фортифікаційна споруда) #Російська мова #Крилата ракета #Капітуляція (капітуляція) #Оболонка (снаряд) #Танк #Українська народна армія #Військові #Імператорська російська армія #Верховний головнокомандувач #Військова розвідка #Інститут дослідження війни #Наступальна операція #Маріонеткова держава #Збройні сили США #Європейське командування збройних сил США #Директор Національної розвідки