Російський центральний банк зафіксував різке скорочення імпорту після введення останніх санкцій з боку Байдена.

На початку 2025 року російська економіка пережила суттєве зменшення імпорту товарів з інших країн.

Цю інформацію підтверджують дані Центрального банку Росії, повідомляє видання The Moscow Times.

Внаслідок посилення санкцій, накладених США на банки, зокрема на "Газпромбанк" та ряд інших фінансових установ, обсяги імпорту в Росію знизилися до найнижчих рівнів з літа 2022 року.

У лютому, за даними Центробанку Росії, імпорт товарів до країни склав 19,9 мільярда доларів, що на 13% менше порівняно з аналогічним місяцем минулого року.

Відносно січня, імпорт скоротився на 10%, а в порівнянні з четвертим кварталом минулого року зменшився більш ніж на одну третину: у той період в Росію щомісяця ввозили товари на суму близько $28 мільярдів.

Центральний банк Росії повідомляє, що російські підприємства стикаються з дедалі більшими труднощами у виконанні міжнародних платежів. Протягом січня та лютого вони скупчили зовнішні зобов'язання на суму 2,8 мільярда доларів, що сталося переважно через зміни в заборгованості за незавершеними зовнішньоторговельними угодами.

Додатковою складністю стали труднощі з китайськими залізницями, які є основним джерелом імпорту до Росії. З грудня Китай ввів експортний контроль на широкий асортимент товарів, починаючи з верстатів і електроніки та закінчуючи посудом і промисловими газами.

Нагадаємо, що нещодавно з'явилася інформація про введені Росією обмеження на транспортування ряду товарів подвійного призначення, що можуть використовуватися для військових потреб. Це стало причиною різкого зниження обсягу вантажопотоку на залізничному маршруті між Китаєм і Європою.

Раніше повідомлялося, що в січні імпортери з Росії не змогли виконати фінансові зобов'язання за поставлені товари на загальну суму близько 5,4 мільярда доларів. Це сталося через значне зростання зовнішніх зобов'язань, яке, як вважається, було викликане змінами в заборгованості за ще незавершеними зовнішньоторговельними угодами.

Протягом минулого року російські імпортуючі компанії не змогли виконати фінансові зобов'язання за імпорт товарів на мільярди доларів, а експортери не змогли повернути десятки мільярдів доходів від продажу своєї продукції. Внаслідок цього зовнішній борг Росії зріс на 8,6 мільярда доларів, незважаючи на те, що в 2023 році він зменшився на 7,5 мільярда доларів.

На початку цього року стало відомо, що зростання неплатежів через проблеми, що накопичуються в російській економіці, високі відсоткові ставки й труднощі з розрахунками в зовнішній торгівлі змушує бізнес у Росії повертатися до популярної в 1990-ті роки схеми розрахунків за передоплатою.

У листопаді минулого року повідомлялося, що посилення вимог іноземних банків, що обернулося тривалими затримками та відмовами в оформленні платежів для російських компаній, змушує деяких повертатися до бартерних угод, які загрожують падінням зборів до бюджету РФ.

Також у листопаді російські компанії зіткнулися з блокуванням рахунків у великих банках Китаю через те, що їхні юридичні адреси збігаються з адресами організацій, що знаходяться під санкціями.

21 листопада 2024 року Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) внесло до санкційних списків "Газпромбанк" та ще понад 50 російський банків, понад 40 російських реєстраторів цінних паперів і 15 посадовців фінансового сектору РФ.

#бюджет #Європа #Росія #Економіка #Імпорт #Товари #Бізнес #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Центральний банк Росії #The Moscow Times #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Банк #Долар США #Безпека (фінанси) #Міжнародна торгівля #Залізниця #Бартер #Газпромбанк #Електроніка #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки #Посуд

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Зеленський: Україна готова до "швидких і конструктивних" дій для досягнення миру, необхідний тиск з боку США на Росію.
Швидше, ніж Ryanair і Wizz Air: з'явилася інформація про дати рейсів SkyUp з України.
НБУ оцінює встановлені терміни повернення валютних надходжень як прийнятний компроміс.
Теги