
У 2025 році Росія, ймовірно, зіткнеться з серйозними економічними труднощами, які виникають внаслідок конфлікту з Україною та впливу західних санкцій.
Диктатор Володимир Путін виявляє занепокоєння щодо економічної стабільності Російської Федерації в майбутньому. Таку інформацію оприлюднив Інститут вивчення війни (ISW).
Аналітики нагадують, що Кремль нещодавно ухвалив низку заходів, спрямованих на скорочення державних витрат на лікування поранених російських військовослужбовців, боротьбу з інфляцією та вирішення довгострокових демографічних проблем, зокрема, низької народжуваності та дефіциту робочої сили.
Ця стратегія свідчить про те, що економіка Росії не є такою витривалою до західних санкцій, грошових обмежень і витрат на військові дії, як намагається донести російське керівництво.
"Ця політика також демонструє, що Кремль не зможе підтримувати затяжну війну роками і десятиліттями, захищаючи російське суспільство від економічних викликів. Послідовна західна та міжнародна підтримка опору України на полі бою ще більше загострить економічні проблеми Росії", - йдеться у повідомленні.
ОЗНАЙОМТЕСЬ ІЗ ЦИМ: Військове керівництво Чорноморського флоту Росії залишає Крим.
Серед іншого, Путін змінив компенсації, обіцяні російським військовослужбовцям, пораненим під час бойових дій в Україні. Це є чітким свідченням того, що Кремль прагне скоротити зростаючі короткострокові і довгострокові витрати на війну і відновити баланс у російській економіці.
13 листопада президент Путін ухвалив указ, згідно з яким одноразові виплати у розмірі трьох мільйонів рублів надаватимуться виключно військовослужбовцям, які отримали серйозні травми під час бойових дій. У той же час, легкопоранені військовослужбовці зможуть розраховувати лише на мільйон рублів, а ті, хто зазнав незначних ушкоджень, отримають всього 100 тисяч рублів.
Цей указ спричинив потужну реакцію серед російської ультранаціоналістичної блогерської спільноти. 14 листопада Путін намагався заспокоїти їх, збільшивши одноразові виплати до чотирьох мільйонів рублів. Однак ці кошти надаються лише військовослужбовцям, які отримали серйозні поранення на фронті, що призвели до інвалідності.
"Фінансові стимули стали ключовим елементом призовної кампанії російської армії та зусиль щодо утримання особового складу протягом останніх майже трьох років, і скасування таких стимулів вказує на те, що ця система стає економічно нежиттєздатною для Кремля", - зазначають в ISW.
Аналітики вважають, що зусилля Кремля по боротьбі з інфляцією і високими процентними ставками також впливають на розширення російської оборонно-промислової бази і перспективи мобілізації економіки.
В ISW вважають, що за поточною монетарною політикою російський ОПК навряд чи зможе досягти необхідного обсягу виробництва для компенсації втрат у російських озброєннях.
#Інфляція #Росія #Економіка #Мобілізація #Дефіцит #Московський Кремль #Робоча сила #Володимир Путін #Російська мова #Демографія #Політика #Суспільство #Народжуваність #Військово-промисловий комплекс #Рубль #Військовослужбовці #Крим #Бойові дії #Диктатор. #Імператорська російська армія #Інвалідність #Чорноморський флот