Рубіо окреслив план Сполучених Штатів для протидії альянсу між Росією та Китаєм.

Державний секретар США Марко Рубіо окреслив план дій щодо взаємин між Росією та Китаєм, підкресливши бажання Вашингтона зменшити їхню співпрацю, при цьому уникаючи ескалації конфлікту між ядерними країнами.

Джерело: "Європейська правда", посилаючись на Bloomberg.

Цитата Рубіо: "Не впевнений, чи зможемо ми коли-небудь повністю відокремити росіян від їх зв’язків із Китаєм. Крім того, я вважаю, що залежність Китаю і Росії один від одного не сприяє глобальній стабільності, враховуючи, що обидві країни володіють ядерною зброєю".

Деталі: Відомі аналітики висловлюють думку, що Дональд Трамп прагне налагодити стосунки з Росією з метою спровокувати конфлікт між Москвою та Китаєм – це явище називають "зворотним Ніксоном". 53 роки тому американський президент Річард Ніксон здійснив візит до Китаю, що призвело до ослаблення впливу Росії і зближення Пекіна з Вашингтоном, змінюючи глобальний баланс сил на десятиліття вперед.

Хоча Китай похвалив Росію за переговори з США щодо війни в Україні, поки що неясно, як це вплине на Пекін. Перед вторгненням 2022 року Сі Цзіньпін і Владімір Путін оголосили про "безмежну дружбу" та об'єднали зусилля проти Америки.

Марко Рубіо висловив тривогу, що поглиблення співпраці між Китаєм і Росією може стати серйозною загрозою для Сполучених Штатів, якщо Москва стане підпорядкованим партнером Пекіна. Хоча санкції призвели до ізоляції російської економіки, торгівельні зв'язки з Китаєм дозволяють Кремлю зберігати стабільність.

"Ми можемо опинитися в ситуації, коли, хоче Росія поліпшити свої відносини зі США чи ні, вона не зможе цього зробити, тому що вона стала повністю залежною від китайців, тому що ми відрізали її", - сказав Рубіо.

"Для нас найкращий результат - це мати відносини", - додав він.

У своєму інтерв'ю Рубіо схарактеризувати американо-китайські відносини як "велику історію 21-го століття" і сказав, що Вашингтон матиме розбіжності та конфронтацію як з Пекіном, так і з Москвою, але підкреслив, що важливо підтримувати відносини з обома.

"Це потужні країни з ядерними арсеналами, здатні демонструвати свою силу на глобальному рівні", - зазначив він. "На мою думку, ми відстали в розумінні зрілості та обачності у міжнародній дипломатії," - підкреслив Рубіо.

Протягом останніх кількох тижнів Трамп здійснив вражаючий зворот у зовнішній політиці США щодо Росії, шокуючи Європу, виводячи Путіна з ізоляції та ініціюючи мирні переговори без залучення інших учасників. Президента-республіканця критикують за те, що він повторює кремлівські наративи стосовно конфлікту, зокрема, звинувачує українського лідера Володимира Зеленського у розв'язанні війни.

#Дональд Трамп #Європа #Росія #Українська правда #Економіка #Президент (державна посада) #Володимир Зеленський #Москва #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Московський Кремль #Володимир Путін #Вашингтон, округ Колумбія #Пекін #Дезінформація #Сі Цзіньпін #Марко Рубіо #Річард Ніксон #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Ханьська мова.

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Зеленський: Україна готова до "швидких і конструктивних" дій для досягнення миру, необхідний тиск з боку США на Росію.
Швидше, ніж Ryanair і Wizz Air: з'явилася інформація про дати рейсів SkyUp з України.
НБУ оцінює встановлені терміни повернення валютних надходжень як прийнятний компроміс.
Теги