
Державний секретар США Марко Рубіо окреслив план дій щодо взаємин між Росією та Китаєм, підкресливши бажання Вашингтона зменшити їхню співпрацю, при цьому уникаючи ескалації конфлікту між ядерними країнами.
Джерело: "Європейська правда", посилаючись на Bloomberg.
Цитата Рубіо: "Не впевнений, чи зможемо ми коли-небудь повністю відокремити росіян від їх зв’язків із Китаєм. Крім того, я вважаю, що залежність Китаю і Росії один від одного не сприяє глобальній стабільності, враховуючи, що обидві країни володіють ядерною зброєю".
Деталі: Відомі аналітики висловлюють думку, що Дональд Трамп прагне налагодити стосунки з Росією з метою спровокувати конфлікт між Москвою та Китаєм – це явище називають "зворотним Ніксоном". 53 роки тому американський президент Річард Ніксон здійснив візит до Китаю, що призвело до ослаблення впливу Росії і зближення Пекіна з Вашингтоном, змінюючи глобальний баланс сил на десятиліття вперед.
Хоча Китай похвалив Росію за переговори з США щодо війни в Україні, поки що неясно, як це вплине на Пекін. Перед вторгненням 2022 року Сі Цзіньпін і Владімір Путін оголосили про "безмежну дружбу" та об'єднали зусилля проти Америки.
Марко Рубіо висловив тривогу, що поглиблення співпраці між Китаєм і Росією може стати серйозною загрозою для Сполучених Штатів, якщо Москва стане підпорядкованим партнером Пекіна. Хоча санкції призвели до ізоляції російської економіки, торгівельні зв'язки з Китаєм дозволяють Кремлю зберігати стабільність.
"Ми можемо опинитися в ситуації, коли, хоче Росія поліпшити свої відносини зі США чи ні, вона не зможе цього зробити, тому що вона стала повністю залежною від китайців, тому що ми відрізали її", - сказав Рубіо.
"Для нас найкращий результат - це мати відносини", - додав він.
У своєму інтерв'ю Рубіо схарактеризувати американо-китайські відносини як "велику історію 21-го століття" і сказав, що Вашингтон матиме розбіжності та конфронтацію як з Пекіном, так і з Москвою, але підкреслив, що важливо підтримувати відносини з обома.
"Це потужні країни з ядерними арсеналами, здатні демонструвати свою силу на глобальному рівні", - зазначив він. "На мою думку, ми відстали в розумінні зрілості та обачності у міжнародній дипломатії," - підкреслив Рубіо.
Протягом останніх кількох тижнів Трамп здійснив вражаючий зворот у зовнішній політиці США щодо Росії, шокуючи Європу, виводячи Путіна з ізоляції та ініціюючи мирні переговори без залучення інших учасників. Президента-республіканця критикують за те, що він повторює кремлівські наративи стосовно конфлікту, зокрема, звинувачує українського лідера Володимира Зеленського у розв'язанні війни.
#Дональд Трамп #Європа #Росія #Українська правда #Економіка #Президент (державна посада) #Володимир Зеленський #Москва #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Московський Кремль #Володимир Путін #Вашингтон, округ Колумбія #Пекін #Дезінформація #Сі Цзіньпін #Марко Рубіо #Річард Ніксон #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Ханьська мова.