Санкційний наступ: Зеленський завдав удару по економічному ядру російського військового комплексу.

Президент України Володимир Зеленський затвердив два нових санкційних рішення, запропонованих Радою національної безпеки і оборони. Йдеться як про синхронізацію із санкційною політикою Євросоюзу, так і про запровадження нових обмежень проти ключових елементів російської військової економіки.

Нові обмеження щодо Росії

Першим кроком є повна імплементація 18 пакетів санкцій Європейського Союзу в правову систему України. Зокрема, ці обмеження стосуються структур, які мають відношення до так званого "тіньового флоту" Росії – мережі танкерів, що ухиляються від санкцій для перевезення нафти, обходячи міжнародні заборони. Також під дію санкцій потрапили 53 фізичні та юридичні особи з Росії, Китаю, Ірану та інших країн, які підтримують Кремль у його спробах уникнути західного тиску.

Другий крок — це цілеспрямований удар по військово-промисловій сфері Росії. Україна запровадила санкції проти більш ніж 90 підприємств, що займаються видобутком рідкоземельних та стратегічних металів. Ці ресурси є вкрай важливими для створення високоточних озброєнь, зокрема електроніки, навігаційних систем, двигунів і дронів.

Президент зазначив, що санкційний тиск є одним із найбільш дієвих засобів для примушення Росії до припинення війни. Він підкреслив, що ці обмеження вже мають негативний вплив на реальний сектор економіки Російської Федерації, і їх наслідки відчуваються не лише на федеральному рівні, але й у різних регіонах країни.

#бюджет #Нафта #Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Володимир Зеленський #Президент України #Китай (регіон) #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Національна безпека #Безпілотний літальний апарат #Іран #Юридична особа #Двигун #Танкер (судно) #Електроніка #Високоточні боєприпаси

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Сполучені Штати мають створити спільний фронт з Європою для тиску на Путіна, заявили міністри закордонних справ держав ЄС.
"Засідання міської ради Миколаєва 28 серпня: як усе відбувалося в Telegram-каналі"
Це вже вагомий сигнал для Путіна: хто в Росії почав висловлювати незадоволення через падіння доходів.
Теги